سرخط خبرهای سازمان

اظهارات نمایندگان پایداری چی اصفهان در دفاع از نتیجه استیضاح

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر علوم را تذکری به دیگر اعضای کابینه دانست و گفت: مجلس در دفاع از اصول انقلاب کوتاه نمی‌آید.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام و المسلمین احمد سالک  با بیان این که استیضاح وزیر علوم یک پیام جدی به دیگر اعضای کابینه بود، گفت: اعضای دولت باید این مسئله را مد نظر قرار دهند که مجلس از بعد نظارتی خود بر حفظ اصول انقلاب اصرار دارد و هرگاه لازم باشد از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کند.

وی ضمن تاکید بر این که استیضاح حق قانونی مجلس است، اظهار کرد: مجلس برای نشان دادن حسن نیت خود چندین نشست با فرجی‌دانا برگزار کرد و مواردی را به وی متذکر شد، اما وقتی دید تذکرات نتیجه‌بخش نیست تصمیم به استیضاح گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح برای تقویت نظارت است، بیان کرد: امروز مجلس با استیضاح وزیر علوم به وظیفه نظارتی خود عمل کرد.

 

سید ناصر موسوی لارگانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اصفهان گفت: استیضاح وزیر علوم نشان دهنده این بود که فراکسیون‌های مجلس در دفاع از اصول انقلاب با هیچ فرد یا افرادی شوخی ندارد و بر مواضع اصولی خود پافشاری می کند.

وی با بیان این که در استیضاح وزیر علوم گفته شده بود استیضاح کنندگان تنها به جبهه پایداری تعلق دارند اظهار کرد: این موضوع صحت نداشت و یک تهمت بزرگ بود، چرا که استیضاح‌کنندگان از همه تفکرات و فراکسیون‌ها بودند ولی سعی می‌شد این اقدام مجلس را تنها به یک طیف خاص ربط دهند.

وی ادامه داد: نمایندگان به هیچ عنوان دنبال منافع شخصی خود نیستند، بلکه در مواردی که عنوان می‌کنند بیشتر به دنبال رفع دغدغه‌های مردم و موکلانشان هستند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر این که قرار است مسئولان نظام در دانشگاه‌های زیر نظر وزارت علوم تربیت شوند، گفت: از رئیس جمهور محترم درخواست می‌کنیم در معرفی سرپرست جدید وزارت علوم پارامتر های انقلابی و پایبند به اصول بودن را مد نظر قرار دهد تا با همدلی و همراهی بین دولت و مجلس این اتحاد و انسجام باقی بماند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا