سرخط خبرهای سازمان

نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان خطاب به استاندار اصفهان

متن نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان خطاب به استاندار اصفهان: در شرایط خطیر کنونی و شیوع ویروس کرونا اصفهان را قرنطینه کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

استاندار محترم اصفهان
جناب آقای دکتر رضایی
باسلام‌ و احترام
با عنایت به شرایط خطیر کنونی‌ و شیوع مهارگسیخته کرونا ویروس در استان اصفهان، ضمن تشکر از تلاشهای حضرتعالی، برخود لازم می دانیم که دغدغه های ذیل را با شما در میان بگذاریم:

🔰 چنان که مستحضر هستید، بهترین راه برای کند کردن چرخه ی انتقال ویروس، قرنطینه و کاهش ترددها و ارتباطات اجتماعی است. بی ثباتی در تصمیم ها و عدم تعطیلی ادارات و سازمانها در استان، عملا برای بخش بزرگی از شهروندان، این امر را ناممکن کرده است. از شما درخواست می کنیم پیش از آنکه زمان طلایی مقابله از دست برود با تدبیر به موقع، این‌ امکان را برای شهروندان فراهم کنید.

🔰کمبود شدید مواد ضدعفونی کننده، رعایت مسائل بهداشتی را با دشواری مواجه کرده است؛ توزیع کنترل شده و با هزینه ی مناسب می تواند در کاهش شیوع بیماری کمک کننده باشد.

🔰بر اساس بررسی های انجام شده، با پیک شیوع بیماری در طی دو هفته ی آینده روبرو خواهیم بود، که این مسئله تقارن زمانی با سفرهای نوروزی دارد.

🔰ورود مسافرانی که در ابتدای دوره ی بیماری بوده و با روش های غربالگری به سادگی قابل تشخیص نیستند، می تواند سیستم درمانی را دچار مشکلات مضاعف کند. کمبود فضای فیزیکی و پرسنل و تجهیزات پزشکی خطر افزایش تلفات را به همراه خواهد داشت.

🔰به علاوه با توجه به گستره وسیع بیماری در استان و سرایت پذیری بالای ویروس کرونا، امکان ابتلای مسافران سالم پس از ورود به اصفهان وجود دارد؛ در اینصورت حتی اگر بیماری در دوره ی اقامت بروز نکند، پس از بازگشت به شهر مبدا، باعث تشدید چرخه ی انتقال ویروس در کشور خواهد شد.

🔰از بعد اجتماعی نیز، تجربه ی عدم دخالت نیروهای رسمی در جلوگیری از ورود مسافر به برخی شهرها و درگیرشدن ساکنان و مسافران طی روزهای اخیر، تجربه ی تلخ و ناگواری است که خطر تکرار آن در اصفهان وجود دارد و این امر می تواند ضمن آسیب به چهره فرهنگی، میراثی و گردشگری اصفهان، مشکلات امنیتی عدیده ای ایجاد کند.

از شما تقاضا داریم نظر به موارد فوق و از آنجا که متاسفانه اصفهان پیشتاز در شیوع این بیماری در کشور است، با تدبیر به موقع و بسیج همه نیروهای موثر، قاطعانه و بی هیچ اغماضی استان اصفهان را از این خطرات محفوظ دارید.
بی تردید در این شرایط بحرانی مسئولیت مستقیم حفظ جان و سلامت روان شهروندان عزیز اصفهانی بر عهده شخص جناب عالی است و این حزب نیز ضمن اعلام آمادگی جهت ارائه هرگونه کمک و یاری، توفیق جنابعالی را از خداوند منان خواستار است.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی- منطقه اصفهان
٢١ اسفند ماه ١٣٩٨

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا