سرخط خبرهای سازمان

چرا مقدری نباید به شورا برود؟ / انتقاد رئیس شورای عالی استان‌ها از برخورد قوه قضاییه

مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در هفدهمین جلسه شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: در اینجا لازم است از دو نهاد گله خود را اعلام کنم.

وی افزود: در ابتدا گله اول من از ریاست محترم جمهور است و علت آن این است که با توجه به سالروز شورا‌ها و با رایزنی‌های صورت گرفته که از روز‌ها قبل با نهاد ریاست جمهوری انجام شد تا آقای روحانی در جلسه شورای عالی استان‌ها حضور پیدا کنند، اما متاسفانه در لحظات آخر به ما اطلاع دادند که به علت برنامه‌های پیش بینی نشده حضور در جلسه شورای عالی استان‌ها برای رئیس جمهور مقدور نیست.

رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: توقع داشتیم که رئیس جمهور مصادف با روز شورا‌ها در جلسه این شورا به احترام اهمیت شورای عالی استان‌ها شرکت کند.

الویری تصریح کرد: به علت دیر اطلاع دادن این عدم حضور، شورای عالی استان‌ها نتوانست از مسئول دیگری دعوت کند که به مناسبت سالروز شورا‌ها در هفدهمین جلسه شورای عالی استان‌ها حضور پیدا کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها دیگر گلایه خود را از دستگاه قضا اعلام کرد و گفت: متاسفانه در چند روز اخیر خبردار شدیم که آقای مقدری نماینده اصفهان در شورای شهر به دلایلی اجازه فعالیت و حضور در جلسه شورا را ندارند و این تصمیم از سوی قوه قضاییه گرفته شده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: این نکته قابل تحمل است که اگر قرار است فردی از حضور در جلسه شورای شهر محروم شود، این تصمیم باید با ضوابط قانونی و با دلایل موجه انجام شود.

الویری گفت: هنوز هم علت این تصمیم قوه قضاییه برای منع فعالیت این نماینده مشخص نیست و این پرسش به وجود می‌آید فردی که برای خدمتگزاری از طرف مردم انتخاب شده است، چرا اجازه حضور در شورای شهر و خدمتگزاری به مردم خود را ندارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا