سرخط خبرهای سازمان

تشریح جزئیات جلسه فراکسیون زنان شورای شهر تهران؛ دکتر الهام فخاری

عضو شورای شهر تهران نقش زنان را در برنامه سوم توسعه شهری بسیار کمرنگ دانست و گفت: وجود احکام معین و مشخصی برای تحقق عدالت، مشارکت و امنیت زنان در فصول مختلف برنامه ضروری است.

 الهام فخاری درخصوص جلسه فراکسیون زنان شورای شهر تهران که یکشنبه ۶ آبان با محوریت برنامه سوم توسعه و انتخاب شهردار تهران برگزار شد، گفت: در این جلسه اعضا در رابطه با کم‌رنگ بودن یا حتی نپرداختن به زنان به عنوان ذی‌نفعان و نیمی از شهروندان جامعه و بخش مهمی از سازمان کاری شهرداری به بحث و گفت‌گو پرداختند.

وی ادامه داد: متاسفانه حضور زنان به عنوان نیمی از مردم این شهر در برنامه بسیار کمرنگ است و امیدواریم بتوانیم اصلاح این موضوع را از طریق بازنویسی احکام مرتبط با کمیسیون‌های مختلف پیگیری کنیم.

رییس کمیته اجتماعی شورا اذعان داشت: وجود احکام معین و مشخصی برای تحقق عدالت، مشارکت و امنیت زنان در فصول مختلف برنامه ضروری است.

این عضو شورا، بررسی و گفت‌وگو در رابطه با فرایند انتخاب شهردار را دیگر مساله مطرح‌شده در فراکسیون زنان شورا ذکر کرد و توضیح داد:  با توجه به مساله بازنشستگی آقای افشانی و لزوم انتخاب مجدد شهردار، کاندیداها و برنامه شهردار جدید در حوزه زنان از عناوین مد نظر اعضای این فراکسیون بود که در این جلسه بررسی شد.

 

منبع

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا