سرخط خبرهای سازمان

آخرین مواضع دفترسیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی درباره تحولات اخیر کشور

تقدیر سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی از مواضع مستدل و عزتمندانه رییس جمهور روحانی در سازمان ملل

🔻🔻🔻

🔴 به گزارش روابط عمومی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، رویدادهای هفته جاری کشور در دفتر سیاسی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مواضع این تشکل اصلاح طلب به شرح زیر اعلام شد:

💢 دفتر سیاسی مجددا بر محکومیت شدید عاملان تهاجم تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز و به شهادت رساندن شهروندان بی دفاع و بی گناه تاکید کرد و از نهادهای امنیتی کشور خواست که آمران و حامیان این جنایت خونبار را که به دست کثیف گروهکهای تروریستی تکفیری و تجزیه طلب انجام گرفت، شناسایی کرده و به مجازات برسانند.

💢 همچنین این دفتر با اعلام این مطلب که جنایت و اقدامات تروریستی به هر شکل و در هر کجا تروریسم و محکوم است، معیارهای دوگانه برخی کشورهای منطقه و رسانه های خبری را قابل قبول ندانست و باعث تاسف اعلام کرد.

💢 سازمان عدالت و آزادی ضمن ابراز تاسف از نطق غیرمنطقی، قلدرمآبانه و اقتدارگرایانه دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، بازگرداندن تحریم های آمریکا را نوعی “تروریسم اقتصادی” توصیف کرد که قربانیان اصلی آن بیش از هر چیز، مردم مظلوم ایران و اقشار آسیب پذیر هستند.

💢 بر این اساس دفتر سیاسی سازمان، ژست ترامپ در دفاع از مردم ایران را منافقانه و دروغ دانست و اعلام کرد که مردم شریف ایران همواره در پی صلح و زنگی مسالمت آمیز و شرافتمندانه بوده و هیچگاه جنگ طلب نبوده اند و لذا مستوجب فشارهای سنگین ناشی از تحریم ناجوانمردانه آمریکا نیستند.

💢 سازمان همچنین سخنان حقوقی، مستدل و عزتمندانه رئیس جمهور روحانی را ستود و از روحانی برای شرکت شجاعانه در این مجمع و اعلام آمادگی برای گفتگو و “نه” به جنگ و تحریم، قدردانی کرد.

💢 ارزیابی دفتر سیاسی سازمان بر این مبنا استوار بود که خروج یک جانبه امریکا از برجام، نقض قوانین و رویه های بین المللی و موجب انزوای آمریکا و هم پیمانانش به ویژه اسرائیل و عربستان سعودی در جهان شده و ایران باید به بهترین شکل از این موقعیت برای دفاع از منافع ملی خود و کاستن از پیامدهای منفی تحریم، بهره بگیرد.

💢 دفتر سیاسی سازمان از نمایندگان مجلس برای تصویب لوایح مبارزه با پول شوییFATF و الحاق به کنوانسیون پالرمو سپاسگزاری کرده و از شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کرد که قبل از سپری شدن مهلت مقتضی، این لوایح را به تایید برساند تا از آثار منفی تحریم های آمریکا بر کشور کاسته شود.

💢 سازمان همچنین از رد فوریت طرح “عفو عمومی” در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و تاکید کرد که حل مشکلات اساسی ایران امروز بیش از هر چیز به گذشت، گفتگو و آشتی ملی نیازمند است. سازمان ابراز امیدواری کرد که طرح عفو عمومی زندانیان سیاسی-عقیدتی و ایرانیان خارج از کشور به سرعت تبدیل به قانون و اجرایی شده و شرایط بازگشت همه هموطنانی که دستشان به جنایت آلوده نیست، فراهم گردد.

💢 سازمان صدور احکام سختگیرانه و بلند مدت زندان برای فعالان مدنی-سیاسی، زیست محیطی، وکلا، دانشجویان، معلمان، کارگران و معترضان اجتماعی را قابل انتقاد ارزیابی کرد و از قوه قضاییه درخواست کرد نسبت به تجدیدنظر و تخفیف در احکام فعالان سیاسی و اجتماعی و آزادی آنان اقدام کند.

💢 همچنین سازمان تاکید کرد که طبق قانون اساسی حق اعتراض باید به رسمیت شناخته شده و انتقاد و اعتراض مسالمت آمیز نباید جرم و اقدام علیه امنیت ملی و داخلی قلمداد شود.

💢 دفتر سیاسی سازمان شرایط اقتصادی کشور، رکود و تورم روزافزون و افزایش لجام گسیخته قیمت ارز و طلا را به ویژه برای مردم و اقشار آسیب پذیر و حقوق بگیر سخت و بحرانی ارزیابی کرد و با انتقاد از تعلل دولت در زمینه مدیریت اقتصادی از رئیس جمهور خواست هر چه زودتر نامزدهای وزارت اقتصاد و کار را به مجلس معرفی کند.

💢 دفتر سیاسی سازمان اعلام کرد که هرچند تنها مسبب و بلکه اصلی ترین مسبب وضعیت اقتصادی کنونی را دولت نمی داند اما لازم است دولت، تدبیر و تحرک بیشتری از خود برای برون رفت از این وضعیت اسفبار نشان داده و بیش از این حامیان خود را شرمنده مردم نکند.

💢 دفتر سیاسی سازمان ضمن استقبال از تصویب و ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از مدیران بازنشسته تقاضا کرد که منتظر انقضای مهلت دوماهه این قانون نباشند و خود داوطلبانه از سمتهای خود کناره گیری کنند.

همچنین سازمان این قانون را فرصتی مناسب برای جوانگرایی و اصلاح وضعیت دولت در سطوح میانی توصیف و ابراز امیدواری کرد دولت از توان نیروهای اصلاح طلب، تازه نفس، جوان و پرانگیزه که حامیان اصلی روحانی در زمان انتخابات بودند، به جای بازنشستگان، بهره بگیرد.

۴ مهرماه ۱۳۹۷

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا