سرخط خبرهای سازمان

بیانیه سازمان عدالت و آزادی در محکومیت اقدام تروریستی در اهواز

🔴 در پی حادثه خونبار صبح امروز در شهر اهواز که به دست گروهک تروریستی و تجزیه طلب الاحوازیه انجام گرفت و به کشته و زخمی شدن تنی چند از هموطنانمان انجامید، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حرکت جنایتکارانه، شهادت جمعی از مردم بی‌گناه را به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

🔴 درست یکروز پس از #روز_جهانی_صلح و گفتگوی تمدنها، شاهد حرکتی تروریستی و جنایتکارانه در منطقه و بخشی از کشور هستیم که بیشترین خسارت و آسیب را از خشونت ٨ سال #جنگ_تحمیلی متحمل شده است.

🔴 گروهک #تجزیه_طلب و تروریستی #الاحوازیه، آتش تجزیه‌طلبی را مستقیم به سوی مردم بی‌دفاع نشانه رفته و با توسل به #جنایت_کور حتی به زنان و کودکان بی‌گناه نیز رحم نکرده و آنان را نیز به خاک و خون کشیده است.

🔴 تردیدی نیست که آنچه در هیاهوی ترور و خشونت بیش و پیش از همه آسیب جدی خواهد دید، #اصلاح_طلبی و امید به اصلاح است و به همین دلیل جریان #برانداز و #تروریست ها بیش از آنکه بر ضد حکومت و حاکمان باشند، برضد خواسته های بحق مردم و اصلاح‌طلبی نقش‌آفرینی کرده و امید به #فردای_بهتر را سیاه و تباه می‌کنند.

🔴 حفظ #تمامیت_ارضی و پرهیز از حرکات خشونت‌طلبانه از اصول تخطی ناپذیر و #خطوط_قرمز همه جریان‌هایی است که دل در گرو آزادی و آبادی این سرزمین دارند و لذا همه گروه‌ها و احزاب ملی و اصلاح‌طلب باید بدون مماشات و رودربایستی در برابر ترور و جنایت بایستند و آن را محکوم کنند و نیز باید به حاکمان و سیاستگذاران کشور یادآوری کنند که ایجاد امنیت مبتنی بر خشونت، حذف آزادی و نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی نتیجه‌ای جز امنیت متزلزل و شکننده به بار نخواهد آورد.

🔴 از این رو لازم است سیاستگذاران امنیتی کشور با بازنگری و تجدیدنظر در برخی از سیاست‌های پیش گفته، مدل امنیت ملی را مبتنی بر به رسمیت شناختن #حقوق_اقلیت ها، تامین حق #مشارکت مردم، #توسعه_متوازن، رفع #تبعیض، افزایش #کارآمدی حاکمیت و بهبود در شاخص‌های #حکمرانی_خوب تعریف کرده تا شاهد #امنیت_فراگیر و پایدار در همه نقاط کشور باشیم.

🔴 “سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” این اقدام جنایتکارانه و تروریستی را به شدت محکوم کرده و شهادت جمعی از هموطنان بی‌گناهمان را به ملت شریف ایران، خوزستان استوار و غیور و خانواده‌های داغدار آنان تسلیت عرض کرده و برای مجروحان مظلوم این فاجعه خونبار آرزوی عافیت و تندرستی دارد.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
٣١ شهریور ماه ١٣٩٧

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا