سرخط خبرهای سازمان

راهیابی سپنتا نیکنام به شورای یزد، عید اصلاح‌طلبی و جبهه دموکراسی خواهی ایران؛ روح‌الله قاسم‌زاده

📌

🖊روح‌الله قاسم‌زاده، عضو شورای منطقه خراسان رضوی

🔺 درست در ۳۰ تیر، درست در سالروز مقاومت ملی برای حفظ نخست‌وزیر محبوب‌مان (مصدق)؛ مردم باری دیگر به تماشای پیروزی رأی و نظر خود بر لجاجت نهادهای انتصابی نشستند.

🔺 هیچ افیون و باده‌ای چون خبر بازگشت #سپنتا_نیکنام به کرسی نمایندگی شورای شهر یزد، نمی‌توانست خواب از چشم‌های همسنگران خسته‌مان برباید و جانی دوباره به زانوان خسته از دویدن‌های‌مان ببخشد.

🔺 اگر اصلاح‌طلبی را یک راه، مسیر و راهبرد بدانیم و نه مجمع عده‌ای از افراد (که برداشت درست هم همین است)، این راهیابی را بایستی دستاوردی ارزشمند برای حامیان جنبش اصلاح‌طلبی دانست. همان‌ها که مسیر سخت و تدریجی اصلاحات را به سرازیری هیجان‌انگیز تغییرات دفعی ترجیح می‌دهند و به دنبال فردای بهتر می‌گردند تا خوابگردی درمیان ورق‌های کهنه اندیشه‌ها و بت‌سازی پوشالی از لیدرهای امتحان پس داده شان !

🔺این اصلاحات که بدون التهاب و تنش‌آفرینی تبدیل به تغییر رویه، رویکرد و تصمیم‌سازی هسته‌های سخت می‌گردد است که پایا و مانا برای مردم و کشور باقی می‌ماند‌‌.
حال این اصلاحات دلچسب و ثمره‌اش حال افزاست یا «فرامین باسمه‌ای شاهزاده ریاض» که ماهها آن را بر سر اصلاح‌طلبان ایرانی می‌کوفتند؟!

🔺این است قدرت هم‌آمیزی تئوری، رسانه و مردم در جهت تقویت نهادهای دموکراتیک و پاسخگو نمودن نهادهای انتصابی.
این هم‌آمیزی هرگاه درمسیر نیل به مصالح ملی و توسعه بوده‌است، جواب گرفته است. از راهیابی زنان کشورمان به ورزشگاه‌ها گرفته تا دست برداشتن از گریبان مردم در روزهای شادی‌ و کارناوال‌های ملی! قدر این هم‌آمیزی را باید دانست و درمسیر تقویت آن گام برداشت.

🔺این دست وقایع پندهایی را نیز برای کنش‌گران سیاسی اصلاح‌طلب در دل خود جای داده است :

۱⃣ عدم فاصله‌گیری از مردم، بدنه قدرتمند و البته بی‌ادعای اجتماعی و پرهیز از گم کردن خط سیر مطالبات و افکار عمومی که بعنوان دماسنج‌ یک جامعه عمل می‌کنند.

۲⃣ هیچ تحولی بدون اتکا به پایگاه اجتماعی در درون قدرت رخ نداده و نخواهد داد؛ لذا از تحلیل‌های محافظه‌کارانه دست راستی روزها و ماه‌های گذشته دست شسته و دستیابی به آمال را صرفا از کف راهروهای پاستور و … نجوییم.

۳⃣ قدرت رأی و بسیج سیاسی انتخاباتی را دست کم نگرفته و بر لزوم حرکت در مسیر اصلاحات از صندوق رأی صحه بگذاریم و مردم را نیز اقناع سازیم.

🔺 باید اراده کنیم که شرم و لکنتی در سخن راندن از امید و گشایش نداشته باشیم. در روزگاری که از آسمان و زمین یأس می‌بارد، زبان به کام گرفتن و نمایان ننمودن دریچه‌های امید برای یک کنش‌گر سیاسی که امید را بذر هویت خود می‌داند، گناهی است نابخشودنی.

🔺 این روز را عید اصلاحات بدانیم و کامران سرمان را بالا بگیریم. این رویدادها ما و آنانی که چشم امید به مسیر اصلاحات دوخته‌اند را به تحقق رویای فردای بهتر امیدوار و امیدوارتر می‌‌سازد. بدان شرط که شجاعت سخن راندن از امید را در تهاجم لشکر شب و تاریکی عصر یخ‌بندان و آماج نیروهایش داشته باشیم!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا