سرخط خبرهای سازمان

نامه قدردانی دبیرکل سازمان عدالت و آزادی از آیت‌الله مظاهری برای دستور لغو واگذاری معدن در منطقه حفاظت شده موته

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی و عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان طی نامه‌ای از حضرت آیت‌الله مظاهری، رییس حوزه علمیه اصفهان برای دستور لغو واگذاری معدن تراورتن میمه قدردانی کرد. متن کامل نامه مقدری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رئیس محترم حوزه علمیه اصفهان

حضرت آیت الله مظاهری (زید عزه العالی)

سلام علیکم

جناب‌عالی مستحضرید که حفظ و حراست از محیط زیست به عنوان سرمایه مشترک بین نسلی که با سلامت و سعادت امروز و فردای جامعه بشری پیوندی وثیق دارد، از وظایف قانونی و حتی اخلاقی و شرعی همه شهروندان و به ویژه مدیران و مسندنشینان است و بی توجهی و تقصیر در حفاظت از آن به علت تضییع حقوق مسلم امروزیان و آیندگان، علاوه بر قبح اخلاقی، دارای حرمت شرعی نیز می‌باشد.

همان‌گونه که به حق از استاد اخلاق و فقیهی بزرگوار چون جناب‌عالی انتظار می‌رفت دستور داده‌اید که واگذاری معدن تراورتن موته – از مناطق حفاطت شده و منبع بی‌نظیر حیات وحش کشور- به حوزه علمیه اصفهان لغو گردد، لذا بر خود لازم می‌دانم از این اقدام مدبرانه شما سپاسگزاری و قدردانی کنم و اطمینان دهم که برکات بلندمدت لغو این واگذاری که اقدامی مهم و اساسی در حفاطت از محیط زیست کشور است، ان‌شاءالله به همه شهروندان و از جمله طلاب محترم و فضلای ارجمند حوزه‌های علمیه  نیز خواهد رسید.

امیدوارم این عمل خداپسندانه و آینده نگرانه جناب عالی، سرمشقی درس‌آموز برای همه عالمان و فقیهان به شمار آید و مدیران کشور و استان نیز در تاسی از این اقدام مفید، و با احترام به شرع و اخلاق و قانون، رسما دستور لغو این واگذاری را صادر نمایند.

مجددا سپاس و امتنان خود و جمع زیادی از کنشگران مدنی و فعالان زیست محیطی را به محضر آن فقیه ارجمند تقدیم داشته و دوام عزت و سلامت شما را از خداوند بزرگ مسالت می نمایم.

 

والسلام علیکم و علی جمیع عبادالله الصالحین

 

مهدی مقدری

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان

و دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا