سرخط خبرهای سازمان

آقای روحانی؛ این شاید آخرین فرصت باشد ! روح الله قاسم زاده

🖊روح الله قاسم‌زاده، عضو شورای منطقه خراسان رضوی

🔺 از ابتدای به روی کار آمدن این دولت تا به امروز دو پاشنه آشیل روحانی را مدام به او متذکر شدند:
۱- اطرافیان محافظه‌کار، بی‌ریشه و پایگاه، غیرپاسخگو و ناکارآمد
۲- عملکرد ضعیف تیم رسانه‌ای دولت

سکوت‌های مستمر و آزار دهنده امروزین او و اطرافیانش مورد سوم نیست؛ بلکه زاییده آمیزش همین دو مورد است.
او افرادی را برنگزید که در روزهای صعب و ملتهب، پاشنه بالا بکشند و پای کارش بیایند. اگرچه گهگاه صدای ناله خود او هم بلند شد اما، اما باز هم تغییر و عملی درکار نبود و امروز از همین ناحیه دارد آسیب می‌بیند. او حتی به تذکر دلسوزانی که هشدارش دادند مبادا اطرافیانش میان او، احزاب، گروه‌های مرجع، مردم و… فاصله بیاندازند هم وقعی ننهاد.
اگر تعمدی درکار باشد که بحث را باید خاتمه یافته دید؛ اما اگر او از اطرافیانش انتظار ایثار دارد باید گفت : گندم از گندم بروید جو ز جو ! …

🔺یک دولت توسعه‌گرا برای حرکت و پیش‌راندن در مختصات سیاسی‌ای چون ایران نیاز به نیروهایی دارد که موصوف به صفاتی چون ایثار، تدبیر، ابتکار، تحول خواهی‌ و شجاعت در انجام تغییر و ایستادگی در برابر فشار اند؛ صفاتی که در کمتر دولت‌مرد روحانی یافت می‌شود و در برهه‌های مختلف نیز نمایان شده است. گناه این چینش نیز بر گردن خود اوست که کابینه را متناسب با وعده‌های رادیکال خود در زمان انتخابات انتخاب نکرد.
حال، این کابینه و تیم‌ رسانه‌ای و اطرافیانش جای آنکه باری از دوشش بردارند، وبال گردن او شده اند و زانوان خود او را هم خسته و خسته تر می‌کنند.

🔺 چاره چیست؟
در شرایطی که دولت‌مردان ناتوان و منفعت طلبش زبان به کام گرفته‌اند؛ همان که تاجزاده می‌گوید : روحانی ناگزیر به سخن گفتن شفاف، بی‌واسطه و شجاعانه با مردم است. گفتگوی فاقد این صفات چونان نشست‌های پیشین او جای آنکه امید و ثبات آفرین باشند، عذاب آور و التهاب آفرین اند. او باید بی‌پرده از تمام افراد، نهادها و گروه‌هایی که در التهاب اقتصادی امروزین جامعه دست دارند سخن براند یا اگر این وضعیت پیچ در پیچ حاصل عملکرد خود اوست، صادقانه از مردم عذر بخواهد و تغییرات گسترده در دولت کُند، کم تحرک و خمود خود را آغاز نماید. هر راهی جز این موارد به ترکستان ختم خواهد شد و روحانی خود را باید برای مسبب اصلی تمامی این نابسامانی‌ها نامیده شدن آماده نماید!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا