سرخط خبرهای سازمان

نگران ایرانیم؛ گفتگوی بوی باران با معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی

 

🔹هشدار نسبت به ونزوئلایی شدن اقتصاد ایران

🔹برای نجات کشور نیازمند تغییرات بنیادین در سیاست گذاری ها و تصمیم های شجاعانه و تلخ هستیم

🔹دولت باید نسبت به ادامه سیاستهای نادرست و پوپولیستی و بی توجهی به اصول مسلم اقتصاد پاسخگو باشد

🔹رئیس جمهور با مردم سخن بگوید و صراحتاً مشکلات را با آنان در میان بگذارد

🔻معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با اشاره به افسارگسیختگی نرخها در بازار ارز و طلا گفت: ادامه این وضعیت برای مردم و به ویژه اقشار آسیب پذیر قابل تحمل نیست و دولت و حاکمیت باید برای حل مشکل به شکل جدی چاره اندیشی کنند.

🔺بهراد بهشتی که با خبرنگار “بوی باران” سخن می گفت، ادامه داد: متاسفانه در این شرایط آشفته و نابسامان تنها عده ای رانت خوار وابسته به کانونهای قدرت و ثروت، سودهای بادآورده به جیب زده و ثروت ملی را به تاراج برده اند و دود آن به چشم مردم و دولت رفته است.

🔺عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با اشاره به افزایش شکاف و بی اعتمادی ملت – حاکمیت در این شرایط گفت: ما به عنوان یک نظر کارشناسی، همچنان راهبرد اصلی حل بنیادین مشکلات کشور را وفاق و آشتی ملی و اعتماد سازی در میان ملت می دانیم و امیدواریم بزرگان و عقلای نظام به این هشدارهای دلسوزانه توجه کنند و تا دیر نشده به سرعت چاره جویی کنند.

🔺وی ضمن انتقاد از بی توجهی رئیس جمهور به نظریات و پیشنهادهای اقتصاددانان در چینش کابینه گفت: متاسفانه با نادیده گرفتن منطق و اصول مسلم اقتصادی از جمله کنترل دستوری نرخ ارز و ادامه برخی از سیاستهای پوپولیستی دولت احمدی نژاد، بیم آن می رود که اقتصاد ایران به سمت ونزوئلایی شدن حرکت کند که متاسفانه نشانه هایی از آن هم دیده می شود.

🔺وی افزود: تردیدی نداریم که “برجام” یکی از دستاوردهای ارزنده و افتخارآفرین رئیس جمهور روحانی بود و دولت باید بکوشد به رغم میل آمریکا و اسرائیل وعربستان و همدستان داخلی آنها، برجام را نجات دهد اما از همان ابتدا بسیاری از دلسوزان هشدار دادند که دولت نباید تمامی تخم مرغهای خود را در سبد برجام بگذارد و هم اکنون نیز دولت باید به سهم خود در برابر این سیاست گذاری های نادرست پاسخگو باشد.

🔺بهشتی افزود: شاید بخشی از راه حل این مشکل در ترمیم کابینه و کنار گذاشتن برخی از دولتمردان واداده و بی انگیزه باشد اما تردید نباید کرد که برای حل اساسی مشکل بیش از تغییرات سیاستی، نیازمند تغییرات سیاسی بزرگ هستیم.

🔺معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ادامه داد: متاسفانه مردم و حتی حامیان رئیس جمهوری از این وضعیت دچار سرگشتگی شده اند و در این شرایط لازم است که دکتر روحانی با صراحت و شفافیت با مردم سخن گفته و مشکلات را صادقانه با آنان در میان بگذارد و مطمئن باشد که مردم مشکلات را درک کرده و به دولت برای رفع مشکل کمک خواهند کرد.

🔺این فعال سیاسی اصلاح طلب، با اشاره به سخنان محمدرضا باهنر درباره تلاش عده ای از مخالفان دولت برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور گفت: با توجه به اطلاعات دقیقی که آقای باهنر از محافل داخلی مخالفان دولت و اصولگرایان دارد به نظر می رسد که دلواپسان و دولت پنهان بدون کوچکترین دغدغه ای برای حفظ منافع ملی، به دنبال ماهی گرفتن از آب گل آلود و تسویه حسابهای جناحی و انتقام گیری از مردم هستند و دولت باید به جد مراقب باشد که این افراد پوست خربزه زیر پایش نگذارند.

🔺معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با اشاره به برخی از کارشکنی های دولت پنهان و کاسبان تحریم خاطرنشان ساخت: البته به این نکته مهم واقفیم که وضعیت کنونی اقتصاد ایران معلول زنجیره ای از سیاستهای داخلی و خارجی است و فقط مربوط به دولت نیست و حل این مشکلات نیازمند بازنگری و تغییرات بنیادین در سیاست گذاری های کلان و تصمیم گیری های شجاعانه و بزرگ است.

🔺بهشتی گفت: تاریخ از سیاستمدارانی که تلاش می کنند فقط برای حفظ منافع ملی، تصمیمات بزرگ و چه بسا تلخ گیرند، تجلیل می کند و مردم نیز قدر آنان را خواهند دانست و از آنان به عنوان قهرمانان ملی یاد می کنند.

🔺این فعال سیاسی گفت: همان گونه که در برجام نیز علی رغم کارشکنی های دلواپسان، شاهد تدبیر و گره گشایی مقام معظم رهبری بودیم، امیدواریم این بار نیزدولت بتواند با توضیح شرایط خطیر کشور و اجماع سازی با بهره گیری از قدرت گره گشایی ایشان، کشور را از این وضعیت سخت به سلامت نجات دهد.

🔺وی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما نگران ایرانیم چون دشمنان این ملت، فراتر از نظام و جناحهای داخلی آن، “ایران” و تمامیت ارضی آن را هدف گرفته اند و برای همین نیز از همه دلسوزان این آب و خاک عاجزانه تقاضا داریم از هیچ کمکی برای عبور از این بحران بزرگ، دریغ نکنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا