سرخط خبرهای سازمان

وقاحت و جنایت؛ محمدرضا بزمشاهی


تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی مصاحبه ای با رونن برگمن روزنامه نگار اسرائیلی پخش کرده است. وی کتابی با نام “اول تو بکش” در باب عملیات سازمان موساد نوشته است. آنگونه که امیر پیام خبرنگار بی بی سی در صفحه فیس بوک خود نوشته این مصاحبه در اول فروردین سال جاری انجام شده است.

در این مصاحبه برگمن به اختلاف نظر بین مئیر داگان رئیس سابق موساد با نتانیاهو اشاره دارد اختلاف نظر آنان در مورد نحوه برخورد با ایران بوده که آیا وارد جنگ مستقیم با ایران بشوند یا با عملیات مخفیانه ایران را مهار کنند!

وی اشاره میکند که در سال ۲۰۰۲ شارون به داگان مإموریت از بین بردن برنامه های هسته ای ایران را داده است. این خبر وقتی مفهوم بهتری پیدا میکند که توجه داشته باشیم در همان سال اسرائیل اطلاعات ماهواره ای برنامه های هسته ای ایران را در اختیار سازمان مجاهدین خلق قرار داد. آنگونه که شهریار آهی مدعی است ابتدا این اطلاعات به سلطنت‌طلبان پیشنهاد شد اما آنان نپذیرفتند و سپس سازمان مجاهدین خلق این گزارشها را دریافت کرده و منتشر کرد.

برگمن به ترور دانشمندان هسته ای ایرانی اشاره دارد و میگوید که نخستین ترور در دی‌ماه سال ۸۵ انجام شد. وی همچنین به انفجار ملارد و شهادت شهید تهرانی مقدم اشاره دارد. در این پروژه هدف اسرائیل فرار سفید دانشمندان هسته ای بوده است، یعنی اینکه دانشمندان از فعالیت هسته ای منصرف شده و به امور دیگر مشغول شوند.

همچنین مواردی نظیر تولید ویروسهای رایانه ای و تحریک اقلیتهای قومی در ایران از دیگر پروژه های صهیونیستها برای مزاحمت در ایران بوده است.

در این مصاحبه به ترور ناکام حجه الاسلام محتشمی در سال ۶۲ اشاره شده است. برگمن می گوید پس از حمله به لبنان و از کار انداختن نیروی هوائی سوریه و بیرون کردن فلسطینی ها تنها گروهی که اسرائیل را دچار مشکل کرد حزب الله لبنان بوده و محتشمی به عنوان کسی که این گروه را هدایت می کرد هدف ترور بود.

نکته دیگر اشاره به چهار تبعه ایران یعنی احمد متوسلیانی، حسین موسوی، کاظم اخوان و محمد‌تقی رستگار مقدم است. برگمن می پذیرد که ربودن اینها با هماهنگی اسرائیل بوده و از قول رابرت حاتم مسئول عملیات فالانژهای لبنانی اشاره می کند که پس از شکنجه های شدید این افراد به طرز فجیعی به شهادت رسیده و بدن آنان با آهک پوشانده شده است. وقتی یک صهیونیست از شکنجه شدید و وحشیانه و قتل فجیع سخن بگوید عمق جنایت را میتوان فهمید.

در بخش دیگری از این گفتگو به تلاش برای ترور عرفات اشاره می شود. اینکه شارون به عنوان وزیر دفاع اسرائیل دستور داده بود هر هواپیما که مشکوک به حضور عرفات در آن است مورد حمله قرار گیرد. وقتی به پایان کار عرفات اشاره می شود وی میگوید بوش به شارون گفته که پیگیر ترور عرفات نشود اگر باز هم شارون چنین کاری کرده خیلی سری بوده و اگر هم چیزی بدانم ارتش اسرائیل اجازه انتشار آن را نمی دهد. نحوه ترور ولی حداد از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز یکی از نکات جالب این گفتگو است. وی می گوید که خمیر دندان وی را مسموم کردیم هر بار که مسواک میزد بخشی از سم را وارد بدن خود می کرد. با توجه به اخباری که در مورد مرحوم هاشمی رفسنجانی و وجود رادیو اکتیو در بدن ایشان منتشر شده است آیا این هم یکی از پروژه های موساد بوده ؟

حاصل این گفتگو را میتوان در دو کلمه جنایت و وقاحت خلاصه کرد، گوئی صهیونیست ها شرم را خورده و حیا را قی کرده اند. از اینها تعجبی نیست، امروزه جنایت در دنیا امری علنی و آشکار است.

تعجب از آنانی است که خود را بدهکار به این سیستم تبلیغاتی میدانند و در مقابل این جنایتکاران احساس شرم و گناه می کنند. زمانی که آمریکا بدون هیچ مجوز برای نابودی بن لادن به کشور پاکستان حمله کرده، با عملیات کماندوئی او را می کشد و جنازه او را به دریا می اندازد و اصلاً به فکر دستگیری و محاکمه او هم نیست؛ همه اوبامای برنده جایزه صلح نوبل را تحسین می کنند. اما آیا سایر کشورها هم همین حق را دارند که برای نابودی مخالفان مسلح خود چنین کنند یا در آنجا همه دلسوز حقوق انسانها و حق حاکمیت کشورها می شوند؟

و تإسفبار آنکه با وجود ادعاهای رسمی صهیونیست ها در کشتار دانشمندان هسته ای و تخریب زیرساخت های ایران باز عده ای احساس گناه کرده و فکر می کنند که مشکل از ماست که با اسرائیل رابطه نداریم و البته مضحک تر آنکه همین افراد در بحث سوریه دلسوز حقوق بشر و حق انسانها شده و از گمشده ای به نام دموکراسی سخن میگویند؟

اندکی به خود آئیم

جنایت و آدم‌کشی خصوصیت ذاتی صهیونیسم است با هوشیاری در عرصه دیپلماتیک و دقت در مسائل امنیتی و تقویت قدرت نظامی و نباختن در مقابل امپراطوری رسانه ای آماده مقابله با چنین دشمن وقیح و سفاکی باشیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا