سرخط خبرهای سازمان

آشتی ملی برای برجام

👈 عباس موسایی، عضو دفتر سیاسی سازمان عدالت و آزادی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در یادداشتی برای “راهبرد” نوشت:

✍ سرانجام و پس از تهدیدات و رجزخوانی های بسیار، آمریکا از توافق چندجانبه برجام خارج شد.

✍ دونالد ترامپ با پیشی دادن منطق فراحقوقی و ناشی از آنچه اقتدار امریکا، ارزیابی می کرد؛ ادامه حضور کشورش در یک توافقنامه حقوقی و بین‌المللی را تاب نیاورد.

✍ او نشان داد که پوپولیسم افراط گرای حقوق ستیز، امکان سربرآوردن در میهن توماس جفرسون و دیگر پدران بنیانگذاری که از نقطه عزیمت حقوق و آزادی های انسانی، اعلامیه استقلال را نوشتند و کشور مستقل آمریکا را تشکیل دادند، نیز امکانپذیر است.

✍ زیر پا نهادن توافق چندجانبه برجام، گرچه ممکن است در کوتاه مدت، مزاحمت هایی در روند توسعه ایران در پی داشته باشد؛ اما همچون اقدامی شرم گینانه در تاریخ دیپلماسی و حقوق بین‌الملل بر پیشانی ایالات متحده خواهد ماند، همچنان که شرمگینی بهره‌گیری از سلاح اتمی در ناکازاکی و هیروشیما، دامان آمریکا را آلوده کرد.

✍ در این وضعیت، پادزهر خروج آمریکا از برجام، تقویت وحدت و همبستگی ملی است.

✍ رییس‌جمهور خردمند ایران، هوشمندانه و با متانت، از بازی در میدان ترامپ و هم پیمانانش خودداری کرد و ادامه تعهد و ماندن در برجام را با درایت اعلام کرد.

✍ این اقدام در خلع سلاح گفتمانی مخالفان ایران و مثلث آمریکا، اسراییل و عربستان و حفظ چارچوب مذاکره و تعامل در عرصه بین‌المللی اقدامی قابل تحسین است.

✍ راه مقابله با ترفندهای ترامپ و دوستانش، تقویت وحدت و انسجام ملی است. حاکمیت به میزانی که ظرف و فضای سیاسی ایران را از مظروف و هوای آشتی و وحدت ملی پر کند؛ در خنثی سازی توطئه های ایران ستیزان گام برداشته است.

✍ حاکمیت با درک مختصات جدید سیاسی موثر بر آنچه سیاست، اقتصاد و دیپلماسی را رقم می زند؛ می بایست بر جنگ روانی ناشی از وضعیت تهاجمی جدید دشمنان فایق آید.

✍ حاکمیت با رقم زدن آشتی ملی، به طرز هوشمندانه ای می تواند و می بایست فضایی را فراهم آورد که سلایق گوناگون در عرصه‌های مختلف، امکانات و ظرفیت های خود را در دفاع از مصالح کشور به منصه ظهور برسانند.

منبع: کانال رسمی راهبرد @javadrooh

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا