سرخط خبرهای سازمان

انتقام از رأی مردم! | ناصر آملی

 

 

 

 

 

 

۱- هیچگاه ذخایر ارزی ایران چنین پُر و پیمان نبوده است: بالغ بر دویست میلیارد دلار.

۲- با بازیهای خطرناک سیاسی، همانها که همه میشناسیم، ترامپ وحشی را به سوی دولت مردم کیش میدهند تا تحریمهای مضاعف ایجاد شود و دولت نتواند دلارهای حاصله را به داخل منتقل کند؛ و از سوی دیگر، با حمله به سفارت عربستان و رفتارهای ایذایی دیگر – که اظهر من الشمس است – منطقه و جهان را علیه ایران تحریک میکنند تا برجام را نافرجام کنند و در جامعه به جوّ ترس و یأس دامن زنند.

۳- در همین حال، با ثروتهای افسانه ای و رانتی به بازار ارز حمله میبرند تا کار را به خیال خود یکسره، و پروژۀ ۷ بهمن ۹۶ را به نتیجه برسانند: این پاتک به جمع کردن بساط صندوقهای اَبَرنزولخوار است.

 

اینها همه انتقام از رأی مردم است. میخواهند به مردم القا کنند که هیچکاره اید و رأیتان دو پول نمیارزد. اکنون در فرازی مهم ایستاده ایم: یا مقاومت میکنیم، دلار نمیخریم، به سفر خارجی نمیرویم، قناعت میکنیم، و دولت ملّی و آزادی و دموکراسی را کمک میکنیم، یا برای همیشه با دولت قانون و رأی و دموکراسی بدرود میگوییم.

 

اما دولت نیز مسئولیتهایی مهم تر از مردم دارد؛ او مسئول تر از مردم است. دولت وکیل منتخب و مأمور حلّ مشکلات مردم است.

ما نمیدانیم در آن بالا چه میگذرد؛ اما هر چه هست، «روحانی باید بداند که اوّلاٌ در مقابل رأی مردم بشدّت مسئول و بدهکار است؛ ثانیاٌ هیچ عنصر ذی حیاتی نباید از ترس مرگ، تن به انتحار بدهد.»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا