سرخط خبرهای سازمان

مقدری در صحن علنی شورای شهر اصفهان: معترضانِ کف خیابان، از ناکارآمدی، فساد و عدم پاسخگویی به تنگ آمده اند؛ صدا و پیامشان را بشنویم

عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان پس از ارائه گزارش سه ماهه شهردار در صحن علنی شورای شهر اصفهان خاطرنشان ساخت: صحبت‌های بنده معطوف به توسعه و اقتصادسیاسی شهر است، خواهشمندم سطح آن به گزاره‌های سیاسی تعبیر نشود.

وی افزود: آنچه اینک بر پایه گزارش شما و تجربه این چند ماه میتوان فهمید، نتایج اقدامات در یک سیستم ناکارآمد، غیرشفاف و غیرپاسخگوست. این گزارش‌ها و نتایج بحرانی مدیریت شهری در سال ٩۶ را صرفاً به انتخابات، تغییرات مدیریتی و رکود تنزل ندهیم. حتی اگر دوباره عزیزان اصولگرا هم به قدرت می‌رسیدند همین نتایج حاصل می‌شد.

عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان ادامه داد: آنچه امروز به ما ارث رسیده فقط تجربه اصفهان نیست؛ امروز در تهران و مشهد و شیراز و دیگر کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ نیز با همین بحران مواجهند.

مقدری افزود: آنچه امروز تجربه می‌کنیم حاصل عدم اجماعِ تصمیم‌گیران، کنشگران، مدیران و بازیگران کلیدی بر سر توسعه پایدار است. امروز نتیجه دو دهه اتکاء به تراکم فروشی و شهرفروشی را درو می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروز تقابل و عدم تعامل مدیریت شهر و استان را مشاهده می‌کنیم؛️ آنجا که منافع شهر در کشمکش‌های مدیران راه و شهرسازی استان و معاونت شهرسازی گره خورده است.

سخنگوی شورا گفت: امروز چوب هدررفت صدها میلیارد تومان دارایی و ثروت شهروندان در پروژه‌هایی چون ارگ جهان‌نما، میدان عتیق، شهررویاها، قند نقش‌جهان و مشابه آنها را می‌خوریم.

مقدری در ادامه با بیان اینکه امروز صدای بی‌توجهی و بی‌تدبیری اغلب مدیران شهری در مساله درآمد پایدار و پاک برای اصفهان را می‌شنویم، افزود: آقای شهردار، ما باید صدای معترضان کف خیابان را بشنویم؛ از فساد و ناکارآمدی و تبعیض و فرصت‌سوزی به تنگ آمده‌اند، همه اینها عوامل سیا و موساد و عربستان نیستند؛

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی خاطرنشان ساخت: همه ارکان حکومت در این وضعیت سهیم هستند، این بحران ناکارآمدی را به دولت روحانی فرونکاهیم. مگر نه این‌که سهم زیادی از عملیات مالی و عمرانی مملکت در کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ متمرکز است؟! و در این سال‌ها دیگران بر مسند آن بودند!!.

وی در پایان خطاب به شهردار اصفهان تصریح کرد: شما این اجماع برای توسعه را مدیریت کنید و به همراه استاندار خوشفکر و روشنفکر اصفهان در صحنه باشید تا از این رویکردِ مدیریتی فاصله بگیریم و کارآمدی و پاسخگویی را در شهر حاکم کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا