سرخط خبرهای سازمان

قانون جدید در آلمان: جریمه ۶۰ میلیون دلاری اینستاگرام و فیس بوک در صورت عدم حذف «اخبار جعلی» و پست های «نژادپرستانه» و «ضداسلام»

آلمان از روز اول ژانویه قانونی برای برخورد سختگیرانه در مورد محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی تصویب کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : قانون جدید در آلمان: جریمه 60 میلیون دلاری اینستاگرام و فیس بوک در صورت عدم حذف «اخبار جعلی» و پست های «نژادپرستانه» و «ضداسلام» / براساس قانون NetzDG، شبکه های اجتماعی باید ظرف 24 ساعت این پست ها را پاک کنند

نیوزویک نوشت: آلمان از روز اول ژانویه قانونی برای برخورد سختگیرانه در مورد محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی تصویب کرده است.

به گزارش «انتخاب»، سایت هایی نظیر فیس بوک، اینستاگرام و توییتر و حتی پیام رسان اسنپ چت، در صورت عدم حذف این پست ها، با بیش از ۶۰ میلیون دلار جریمه مواجه می شوند.

این قانون که در آلمان به عنوان NetzDG شناخته می شود از شبکه های اجتماعی می خواهد که ساختاری برای شکایت تعریف کنند که محتواها و پست های مشکوک به سرعت به کارکنان منتقل شود.

این قانون پس از آن تصویب شد که پست هایی با محتوای جعلی، نژادپرستانه و ضداسلام در شبکه های اجتماعی در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به صورت گسترده در آلمان منتشر شد.

براساس این گزارش، شبکه های اجتماعی پس از دریافت شکایات، باید در عرض ۲۴ ساعت و در موارد پیچیده تر در ظریف یک هفته پست ها را حذف کنند.

فیس بوک پس از این مصوبه آلمان، صدها نفر را در این کشور به کار گرفته تا گزارش ها و پست ها را مانیتور کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا