سرخط خبرهای سازمان

نقد داریم اما از رای به روحانی به هیچ وجه پشیمان نیستیم| بهراد بهشتی

معاون سیاسی دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در اجلاس منطقه ای این تشکل اصلاح طلب که در شهر مشهد برگزار شد، با تشریح شرایط سیاسی کشور گفت: در عرصه سیاسی ایران دو نگاه واقع بینانه و تخیلی وجود دارد و نخبگان باید دقت کنند که با نگاه واقع بینانه به تحلیل شرایط سیاسی بپردازند و مراقب باشند که به دام نگاه تخیلی و هیجانی نیفتند چون این نگاه هیچ ارزیابی منطقی و واقع بینانه ای از شرایط سیاسی و روابط حقیقی قدرت در کشور، ندارد.

بهراد بهشتی افزود: یکی از مهمترین علل شکست اصلاح طلبان در سال ۸۴ همین نگاه تخیلی به عرصه سیاست بود که عده ای از نخبگان را به سوی راهبرد خطرناک و نادرست تحریم انتخابات سوق داد و با خودزنی و بیان توقعات غیرواقعی و نامعقول از دولت خاتمی، مردم را ناامید کرد و همین اشتباهات به برآمدن دولت ویرانگر احمدی نژاد انجامید که آن خسارتهای جبران نشدنی را برای کشور و مردم در پی داشت. ما باید از شکست های گذشته درس بگیریم و مراقب باشیم که از یک سوراخ دو بار گزیده نشویم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: بدون اغراق می گویم که مجلس ششم بهترین مجلس پس از مشروطه و خانه واقعی ملت بود و دولت اصلاحات موفق ترین دولت جمهوری اسلامی بود که توانست شعارهای واقعی انقلاب و خواست مردم را که استقلال، آزادی و پیشرفت بود تحقق بخشد و روزگار بهتری را در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی رقم بزند.

وی با اشاره به کمپین “پشیمانم” گفت: در خوش بینانه ترین حالت، این کمپین پاس گلی است که تحریمی ها به اقتدارگرایان می دهند تا آنان در سال ۱۴۰۰، به مردم آبشار بزنند و دوباره بتوانند تفکر احمدی نژادی را بر کشور حاکم کنند و وظیفه نخبگان این است که با روشنگری، توضیح شرایط واقعی کشور و تعدیل توقعات، به جامعه هشدار دهند تا در این تله نیفتد.

معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی افزود: برآورد ما این است که پشت پرده این کمپین، اقتدارگرایان هستند و هدف اصلی آنان ناامید کردن مردم از اصلاح وضعیت کشور است، آنان می خواهند از این آب گل آلود ماهی خود را در انتخابات آینده مجلس و ریاست جمهوری صید کنند.

بهشتی خاطرنشان کرد: البته ما از موضع اصلاح طلبانه به دولت روحانی، نقدهای جدی داریم اما به هیچ وجه از رای به روحانی پشیمان نیستیم و معتقدیم عاقلانه ترین و درست ترین کنش سیاسی رای به روحانی در انتخابات و کمک به او برای تحقق شعارها و برنامه هایش است.

این فعال سیاسی همچنین خاطرنشان کرد: کسانی که به کمپین “پشیمانم” پیوسته اند باید به این پرسش پاسخ دهند که کدام گزینه مناسبتر و بدیل بهتری در انتخابات وجود داشت، ما نباید فراموش کنیم که گزینه های پیش روی ما محدود بود و ما باید در زمین واقع گرایی بازی کنیم.

بهشتی با اشاره به اینکه البته “اصلاحات” راهی دراز و دشوار و پرسنگلاخ است، افزود: پیمودن این مسیر بیش از هر چیز نیازمند صبر و خون دل خوردن و ناامید نشدن و برداشتن گام های کوچک در مسیر درست است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا