سرخط خبرهای سازمان

جوان اصلاح طلب را باور کنید!| میرهادی سیدعلی بابائی رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی سازمان عدالت و آزادی منطقه آذربایجان غربی

 

اگر نگاهی به دوران قبل از انقلاب و بحبوحه دوران پرشکوه مبارزات انقلابی و یاری امام راحل(ره) بیفکنیم، همواره جوانان جزو اولین ها بوده اند. در دوران پس از انقلاب و مخصوصاً زمان هشت سال جنگ نیز جوانان مقدم مبارزه و جهاد بودند. از یاد نبریم گذشته های نچندان دور را که مدیران ارشد امروزی، همان جوانان سابق به پشتوانه اعتماد ملت و مسئولان، فرماندهی جبهه های جنگ و مدیریت ارشد وزارتخانه ها و ادارات کل را بر عهده گرفتند. در تاریخ انقلاب ثبت است مدیران، معاونان، فرمانداران و فرماندهانِ جوان بیست و چند ساله.

یکی دیگر از نقش های اساسی جوانان بعد از جنگ، ایجاد حماسه پرشکوه و ماندگار ۲ خرداد ۱۳۷۶ بود که یارغار سیدمحمدخاتمی شدند. در دوران اصلاحات جوانان اصلاح طلب ‌در بطن فعالیت های حزبی و سیاسی در هر زمانی نقش ایفا کردند. اگر نگاهی گذرا به تاریخ احزاب بیندازیم خواهیم دانست حزبی دارای عملکرد قابل دفاع بوده است که جوان در ساختار آن دخیل و نقش مهمی را ایفا کرده است. همچنین در سال ۹۲ نیز جوانان در ایجاد امیدِ با تدبیر نقش آفرینی داشتند.

به وضوح روشن است که هنوز هم محرک جریان اصلاح طلبی جوانان هستند. اعتماد به جوانان می تواند محوری برای اتحاد و انسجام اصلاح طلبان در کشور گردد.

دوران انتخابات مهم ریاست جمهوری ۹۶ و شوراهای سرنوشت ساز برای اصلاح طلبان در کشور را پشت سرگذاشتیم. اکنون مسئولین و مخصوصاً بزرگان اصلاحات شعارها را کنار گذارند و در عمل میدان را برای جوانان و بانوان باز کنند. امید دور از دسترسی نیست که نگاه پوستر چسبانی از جوانان برداشته شود. جوان همیشه متحمل هزینه های فعالیت های سیاسی میدانی بوده است. فرصت اعتماد به جوانان را از دست ندهیم. این قشر پرشور و باتوان کشور، باید فهمیده شده و درک گردیده و میدان عمل برایش فراهم شود.

جبهه اصلاحات با پشتوانه قوی فکری و قشر انبوه جوانان اصلاح طلب می تواند تاثیر گذارترین جریان موثر در انتخابات باشد. بلاشک خیز بلند اصلاح طلبان برای کرسی های شوراها بدون اتکا به قدرت جوانان و حضور آن ها در عرصه انتخابات به نتیجه ای مطمئن و قابل دسترس منجر نخواهد شد.

پس بایستی بت استفاده صرف نفر از جوانان در انتخابات شکسته شود. اطمینان به این قشر عظیم در جنبه های فکری و مدیریتی قابل اتکا برای نظام و ملت بی شک مثمر ثمر خواهد بود و همچنین است در تربیت مدیران آینده کشور.

بحمدالله درهای سازمان عدالت و آزادی برای فعالیت و کنشگری سیاسی و اجتماعی بر روی همه جوانان و دانشجویان گشوده هست و از این حیث از همه عزیزان این سازمان در مرکز و استان تشکر می کنیم.

و باز تکرار می کنیم، جوان اصلاح طلب را باور کنید!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا