سرخط خبرهای سازمان

مقدری: توسعه فرهنگی بدون سینما اتفاق نمی‌افتد / چهارباغ عباسی را محور پویایی برای رونق سینما، تئاتر، موسیقی، کتاب‌فروشی‌ها و گالری‌ها سازیم

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان در جشن روز ملی سینما که به همت انجمن سینمای جوان اصفهان برگزار شد توسعه فرهنگی بدون سینما را ناممکن دانست.

مهدی مقدری در جشن روز ملی سینما در هنرستان هنرهای زیبا اصفهان یکی از دغدغه‌ها در توسعه پایدار شهری را توسعه فرهنگی خواند و خاطرنشان ساخت: توسعه فرهنگی بدون سینما اتفاق نخواهد افتاد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان ادامه داد: در جامعه‌ای که کتاب نمی‌خواند و وقت برای کتاب نمی‌گذارد با سینما به معناهای متعالی می‌رسد.

مقدری افزود: جامعه‌ای که با سینما ارتباط نگیرد و فیلم نبیند جامعه بی‌داستان است که تخیل خلاق آن تحلیل رفته و جوشش معنا در آن می‌خشکد. در سینما تخیل خلاقِ جامعه تحریک می‌شود و از آن تاثیرپذیر می‌شود.

سخنگوی شورای شهر اصفهان در ادامه با اشاره به جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان خاطرنشان ساخت: باید در شهری مثل اصفهان که آوازه بین‌المللی در سینما دارد و صاحب مکتب است، باید دنبال به استاندارد رساندن تعداد و کیفیت سالن‌های سینما باشیم تا رضایت شهروندان هم تامین شود.

مقدری با اشاره به اینکه محور چهارباغ عباسی در حال تبدیل شدن به محور پیاده‌رو است، گفت: تبدیل چنین محور با هویتی باید به همراه خود طرح و برنامه پشتیبان نیز داشته باشد و آن تبدیل کردن این خیابان تاریخی به محوری است که در آن سینماها، تئاترها، موسیقی، گالری‌ها، کتاب‌فروشی‌ها و هر آنچه به هنر وابسته است، پویا و سرزنده رونق بگیرد. اینگونه هم اقتصاد هنر را خواهیم داشت و هم محوری که شهروندان رغبت کنند در آن قدم بزنند و کسبه نیز اقتصادشان بچرخد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا