سرخط خبرهای سازمان

اطلاعیه بسیار مهم احزاب و شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان استان خراسان جنوبی خطاب به ریس جمهور

بسمه تعالی

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی،

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام، به استحضار آن مقام عالی میرساند که شیوع اخبار و شایعات ضد و نقیض مبنی بر تغییر استاندار خراسان جنوبی، که به حق جزو بهترین انتصابات دولت تدبیر و امید برای مردم محروم و زجرکشیدۀ استان خراسان جنوبی بود، ما فعالان سیاسی و شورای سیاستگذاری اصلاحطلبان و اعتدالگرایان استان را بر آن داشت تا طی نامهای، دغدغههای جدی و عمیق خود در خصوص این شایعات و نظر خود مبنی بر لزوم تایید استاندار فعلی و تداوم حضور وی در این استان عقبمانده از توسعه، که با برنامههای زیرساختی و مدیریت با کفایت ایشان افق امید و پیشرفت این دیار در حال شکل گیری است را به محضر حضرتعالی صمیمانه منتقل نماییم.

اصلاحطلبان و اعتدالگرایان خراسان جنوبی همواره نشان دادهاند که به آسانی مصالح جمعی را بر منافع شخصی ترجیح میدهند. اینبار نیز، فارغ از جدالهای مرسوم و متداول جناحی- گفتمانی، تنها دغدغۀ مجاز را رفاه بیشتر و رنج کمتر هماستانیهایمان میدانیم.

در عرصۀ انتخابات بیست و نهم اردیبهشت ماه ۹۶ و در آن جدال نابرابر در سطح استان (که پایگاه اصلی آقای رییسی، نماینده استان در مجلس خبرگان، و دیگر شخصیت های سیاسی افراطی است)، همدلانه با هم‌، ستادهای حضرتعالی را در استان و یکایک شهرها و روستاها فعال نمودیم و بیرق «با روحانی تا ۱۴۰۰» را، شهر به شهر و روستا به روستا، برافراشته کردیم و در روزهای پرالتهاب و دلهرهآمیز انتخابات، دوشادوش تمامی اصلاحجویان و اعتدالگرایان و تحولخواهان کشور از آن بزنگاه و تنگۀ حساس تاریخی عبور نمودیم. اکنون که فراز و نشیبهای انتخاباتی را پشت سر گذاشتهایم، گویا اوج و حضیضهای سیاسیمان پایانی ندارد و ظاهراً اکنون‌ در آستانۀ اخذ تصمیم خطیر دیگری از سوی دولت جنابعالی قرار گرفتهایم. بر همین اساس، بر خود لازم دانستیم تا بر لزوم ماندگاری مهندس پرویزی، استاندار فعلی خراسان جنوبی، به دلایل ذیل تاکید و اصرار نماییم:

ثبات مدیریتی برای توسعه استان محرومی که متاسفانه در عرض ۱۳ سال، ۵ استاندار و در هر چند صباحی تعداد زیادی از معاونان استاندار و مدیران کل آن تغییر کرده و هر کدام مرام و مسلک و سلیقۀ خود را حاکم کرده است، شرط لازم و ضروری برای پیشرفت استان است.

این استان از جملۀ مناطق محروم کشور است که با حضور استاندار فعلی اقدامات زیربنایی، از جمله شروع پروژه احداث راه آهن، تامین آب شرب و صنعتی استان، توسعۀ معادن به عنوان سرمایههای ذاتی استان، افزایش ۲٫۵ برابری بودجۀ استان، توسعۀ صنعتی استان و جذب سرمایهگذار داخلی و خارجی و …، در آن آغاز شده و همواره توسعۀ اقتصادی به عنوان پیششرط لازم برای توسعه و آبادانی استان مدنظر علمی و عملی وی بوده است.

حفظ روحیۀ امید و احساس آرامش و حرکت در مسیر پیشرفت با کار جهادی استاندار، مردم استان را امیدوار به روزهای خوب و خوش در آینده کرده است و جابجایی وی در این شرایط که زنگ پیشرفت در استان به صدا درآمده و لوکوموتیو توسعه به راه افتاده است، تصمیمی بس اشتباه و دور از خواستۀ مردم زجردیده و محروم شهر و روستای این دیار است.

ابقای مهندس پرویزی در شرایط کنونی استان، خواست مردم نقاط دور و نزدیک این دیاری است که تعداد کثیری از ایشان به تفکر و دولت دکتر روحانی رای دادهاند و اینک اقشار مختلف مردم این استان شامل: احزاب سیاسی اصلاحطلب و اعتدالگرا، فعالین اقتصادی، فعالین فرهنگی، بازاریان، کسبه، خانوادۀ شهدا و جانبازان، هیاتهای مذهبی، انجمنهای مختلف کارگری و مهندسی، دانشگاهیان، جامعۀ پزشکی و صنوف مختلف خواستار ماندگاری مهندس پرویزی و ادامه سیاستهای رو به جلو و توسعهگرای وی هستند.

مهندس پرویزی، به گواه عملکرد و به روایت کارنامهاش،  نشان داده است که این توانایی و تمایل را دارد که از کارفروبسته ی توسعۀ استان گرههای اساسی باز کند.

پرویزی در عمل، هم سهم زنان و اقلیتها را در مدیریت استانی به رسمیت شناخته است و هم تلاش بیامانی کرده است که حق هر صاحبحقی، بی کم و کاست، ادا شود.

استاندار فعلی ماشین محرومیتزدایی از استان را با نگاه به افقهای رفاه و بهرهگیری از امکانات انسانی و طبیعی بومی منطقه، از شهری به شهری و از بخشی به بخشی و از دهستانی به دهستانی، بیوقفه به حرکت درآورده است و حاکمیت قانون به معنای حقیقی را، با ایجاد نظم و نسق اداری، در استان برقرار نموده است.

با آنکه از بدعهدی ایام و نگونبختی اهالی خراسان جنوبی، نسیم خوش تدبیر و امید دیرهنگام و با وقفه ای سه ساله در این استان شروع به وزیدن نمود، اما پرویزی جبران مافات گذشته را به اندازۀ توان خود و با تیم متبحر و دلسوزش به خوبی انجام داده است.

آنچه که واضح و مبرهن است اینکه هرگونه تغییر رویه و باز ایستادن در این مسیر تازه گشوده شده سبب میشود که بذرهای امید کاشته شده در یک سال و نیم گذشته، که میرود جوانه زند، به یاس و افسردگی تبدیل شود و چون آواری بر سر فعالان سیاسی و اقتصادی و فرهنگی این استان فروریزد. به راستی دیگر فرصت و مجالی برای بازگشت به عقب برای مردمان این استان نیست. کارنامۀ موفقیتهای مهندس پرویزی و حجم تغییرات ملموس انجام گرفته توسط وی، ما را برآن داشت تا در کنار برادران و خواهرانمان در اقصی نقاط استان، امتداد تدبیر و امید را مستلزم ابقای مهندس پرویزی دانسته، و تداوم مدیریت و سکانداری ایشان را برای استانمان از محضر حضرتعالی درخواست داشته باشیم.

با تشکر و آرزوی توفیق الهی برای دولت تدبیر و امید

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان و اعتدال گرایان استان خراسان جنوبی

رونوشت:

معاون اول محترم ریاست جمهوری؛ جناب آقای دکتر جهانگیری

رییس دفتر محترم ریاست جمهوری؛ جناب آقای دکتر واعظی

مقام عالی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی

معاونت محترم سیاسی وزارت کشور؛ جناب آقای دکتر احمدی

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا