سرخط خبرهای سازمان

بیانیه سازمان عدالت و آزادی در محکومیت توهین به رییس جمهور: ملت با شبیه‌سازی‌هایِ تاریخیِ مضحک، از انتخاب‌شان پشیمان نمی‌شوند

در پی اهانت به رییس‌جمهور روحانی، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای این رفتار تندروها را به مثابه آب در آسیاب دشمنان این مرز و بوم ریختن دانست و آن را محکوم کرد. متن کامل بیانیه به شرح زیرست:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در تقویم سالانۀ کشور ما روزهایی ثبت شده است که می‌بایست فراتر از گرایش‌های قومی، زبانی، مذهبی و سیاسی، بستر و محملی برای یکپارچگی، انسجام، یک‌صدایی و اتحاد آحاد ملت بر محور آرمان‌های اصیلی چون عزت‌طلبی، آزادگی، عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی باشند. روز جهانی قدس از جملۀ این ایام است که به‌ابتکار بنیان‌گذاران‌ نظام ما، در همین راستا و با هدف شنیده ‌شدن صدای واحد و رسای ملت ایران علیه سلطه‌جویی، نژادپرستی و جباریت رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان بین‌المللی آن و حمایت از مردم ستم‌دیده و رنج‌کشیدۀ فلسطین، به آیین‌های سالیانۀ ملی ما راه یافته است.

برگزاری هرچه پرشکوه‌تر راهپیمایی روز قدس و ضرورت تبلور وحدت و هم‌صدایی مردم در جریان این حرکت سراسری، امسال پس از برگزاری انتخاباتی حماسی و پرشور و در پی حملات مذبوحانۀ تروریستی اخیر، دوچندان می‌نمود. مراسم روز قدس امسال می‌توانست صحنۀ زیبای همدلی و همصدایی ملت بر محور آرمان‌های زیبای انسانی و اسلامی باشد.

اما افسوس که عده‌ای کم‌شمار، اما هتاک و پرهیاهو و تندرو، راه‌پیمایی امسال را با نازل‌ترین و مبتذل‌ترین شیوۀ ممکن، به اغراض خطی و جناحی خود آلوده کردند و با اهانت به نماد جمهوریت نظام اسلامی، رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران، که پشتوانۀ ده‌ها میلیون رأی پاک ایرانیان را به‌همراه دارد، آب در آسیاب دشمنان این مرز و بوم ریخته، پیام اصلی این راهپیمایی را تحت‌الشعاع انتشار خبر این کردار زشت خود قرار دادند.

این گروه اندک‌شمار و سازمان‌دهندگان آنها در خیال خام خود، گمان می‌کنند با این رفتارهای کودکانه و برخی شبیه‌سازی‌های تاریخی مضحک، می‌توانند ملت را از انتخاب خویش و یا منتخب ملت را از راه درست و خردمندانه‌ای که در پیش گرفته است، پشیمان سازند. اینان به‌رغم ادعای ولایت‌مداری، با نقض صریح توصیه‌های رهبری معظم مبنی بر پرهیز از دوقطبی‌سازی‌های کاذب و تمکین نجیبانه به صندوق رأی، قصد دارند تا شیرینی حاصل از برگزاری یک انتخابات سالم را بر کام ملت تلخ کنند و با بحران‌سازی و ایجاد تنش و آشوب مداوم، آرامش و تمرکز لازم برای تحقق برنامه‌های اعلام‌شده را از دولت تدبیر و امید سلب کنند. اینان خود بهتر می‌دانند که تفاوت انتقاد و حتی اعتراض مدنی به مقامات کشور با پرده‌دری و اهانت چیست و عامدانه و غرض‌ورزانه، به‌جای اعتراض و انتقاد قانونی، راه هتاکی و فحاشی را برگزیده‌اند.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی ضمن قدردانی از ملت هوشیار ایران بابت حضور پرشورشان در راه‌پیمایی روز قدس، اهانت سازمان‌یافته به رئیس‌جمهور محبوب و منتخب ملت و دیگر مقامات رسمی کشور را به‌شدت تقبیح نموده، با اعلام حمایت مجدد از برنامه‌ها و مشی اعتدالی جناب آقای دکتر روحانی، از مسؤولان قضایی و امنیتی کشور، مجدانه تقاضا دارد، با ریشه‌یابی دقیق این حادثه و پی‌گرد قانونی عوامل پیدا و پنهان آن، عاملان و آمران این حرکت ناشایست را به ملت معرفی کرده، راه را بر تکرار چنین حوادثی در آینده ببندند.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

۱۳۹۶/۴/۳

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا