سرخط خبرهای سازمان

واکنش سخنگوی سازمان عدالت و آزادی به تمامیت‌خواهی در مشهد: وزیر کشور باید پاسخگوی بی‌کفایتی خود و استاندار خراسان رضوی باشد

بوی باران| سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی اقدام دادستانی مشهد در جلوگیری از سخنرانی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی را نشانِ خود‌محوری و پوشاندن لباس قانون به رفتاری تمامیت‌خواهانه و مغایر با حاکمیت قانون دانست.

bazmshahi-95-5محمدرضا بزمشاهی با بیان این‌که روند اوضاع ایجاد شده در خراسان رضوی به چالش کشیدن حاکمیت نظام و قوه مجریه است، خاطرنشان ساخت: رئیس‌جمهوری باید توجه داشته باشد با باج دادن به اقتدارگرایان این مشکل روز‌افزون شده و به سایر استان‌ها هم سرایت خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی سازمان افرود: لازم است رئیس‌جمهور اقتدار خود را در این ماجرا نشان دهد. سکوت در مقابل لغو کنسرت‌های موسیقی آغازی بر انفعال بود که به آن ختم نشد و اکنون به لغو سخنرانی یک مقام مسوول منجر می‌شود.

بزمشاهی با انتقاد از وزیر کشور تصریح کرد: وزیر کشور باید پاسخگوی بی‌کفاتی خود و استاندار خراسان رضوی باشد. زمانی که بعضی دل‌سوزانِ دولت از معرفی وزیر کشور ابراز نگرانی داشتند، چنین روزهایی را پیش‌بینی می‌کردند. انتصاب استانداران ضعیف و منفعل، نتیجه‌ای بهتر از این نمی‌تواند داشته باشد.

عضو دفترسیاسی سازمان، علی مطهری را فردی آزاده و شجاع و متعهد به مبانی نظام جمهوری اسلامی دانسته که با اتخاذ مشی و شیوه‌ای مستقل، اعتماد مردم را جلب کرده، وی افزود: اگر صرف‌نظر از تعارفات و بازی‌های سیاسی بخواهیم نماینده‌ای را مستقل بنامیم، آن فرد بدون تردید علی مطهری است. وی ادامه داد: علی مطهری به واقع نشان داد که شاگرد کاملی برای پدر بزرگوارش بوده است. توهین و ممانعت از سخنرانی ایشان نشان از قدرت گرفتن متحجرانی است که آثار شهید مطهری را نیز برنمی‌تافتند و آراء ایشان را تخطئه می‌کردند.

بزمشاهی افزود: متاسفانه فضای تحجر و بنیاد‌گرائی در شهر مشهد قدرت گرفته و یک طیف سیاسی خاص را در آن منطقه قدرت بخشیده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا