سرخط خبرهای سازمان

حاشیه های نخستین جشنواره ادبی_محیط زیستی مادرم زمین

اختصاصی بوی باران | آیین پایانی نخستین جشنواره ادبی_محیط زیستی مادرم زمین که به ابتکار کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی برنامه ریزی شد، شامگاه پنجشنبه ۲۱ مرداد در اصفهان به کار خود پایان داد. این برنامه با استقبال خوب کنشگران محیط زیستی، جامعه ادبی، کنشگران سیاسی و احزاب همراه بود.

madaram zamin 14

  • برخی استادان دانشگاه، اعضای هیات علمی دانشگاه های استان و جمعی از کنشگران غیردولتی در این مراسم شرکت داشتند که از این افراد می توان به حضور دکتر عبدالحسین ساسان (اقتصاددان)، احمد خاتون آبادی (استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان و فعال محیط زیست)، محمد کوشافر (عضو هیات علمی دانشگاه آزاد)، خوشه عظیم پور (دبیر جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست)، حشمت اله انتخابی (دبیر انجمن محیط‌زیست طبیعت یاران)، مهندس سلیمان پور (مدیرعامل جمعیت پیام سبز)، ژیلا منانی (نقاش و مدیر گالری آپادانا) و مهرداد ادهمی (هنرمند عکاس) اشاره کرد.

madaram zamin 16

  • در حاشیه این جشنواره، نمایشگاهی از آثار عکاسی محیط زیستی آقایان رضا نوربختیار، حسن مقیمی و پرهام دیباج با تمرکز بر موضوع بحران زاینده رود برپا شده بود.

  • پخش کلیپی درباره بحران های محیط زیستی که با صدای احمد شاملو آغاز می شد، با استقبال گسترده حاضران مواجه شد. این کلیپ ساخته سازمان عدالت و آزادی می باشد.
  • در ورودی سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان نشریه عدالت و آزادی، ارگان مطبوعاتی سازمان به شرکت کنندگان هدیه داده می شد.
  • ناهید تاج الدین، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که به دلیل تداخل برنامه ای در تهران در جشنواره حضور نداشت با صدور پیامی از سازمان عدالت و آزادی برای برپایی این رویداد قدردانی کرد. متن پیام را اینجا بخوانید.

taj edin

  • در میان برگزیدگان جشنواره یک زوج اهل رشت دیده می شدند. “آمنه ایمان مهر” برگزیده سوم بخش داستان کوتاه و “آرش پورعلیزاده” برگزیده سوم (بخش شعر) بودند.
  • علیرضا بدیع، مجری برنامه در پایان برنامه به درخواست دبیر هیات داوران، شعر ماه و ماهی خود را خواند و همزمان در سالن جشنواره این اثر به خوانندگی اشرف زاده پخش شد که با استقبال حاضران مواجه شدند.

madaram zamin 35

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا