سرخط خبرهای سازمان

کارگاه «مبانی مدیریت و بازاریابی آموزشی در سازمان‌های اجتماعی» به همت سازمان عدالت و آزادی در شیراز برگزار شد

روز جمعه هشتم مرداد ماه ۹۵ برای سازمان عدالت و آزادی روزی بسیار پرکار بود. کارگاه آموزشی «مبانی مدیریت و بازاریابی آموزشی در سازمان‌های اجتماعی» به همت کمیته‌ی آموزش سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در این روز برگزار شد. در این کارگاه یک روزه که با شرکت تعدادی از اعضای سازمان عدالت و آزادی و نیز جمعی از اعضای سازمان‌های مردم نهاد شیراز برگزار شد، شیوه‌های مدیریت در سازمان‌های اجتماعی و ضرورت آموزش برای اعضای این سازمان‌ها، به عنوان محورهای عمده مورد توجه بودند. علی بحرانی رییس کمیته‌ی آموزش هدف عمده‌ی برگزاری این کارگاه را تببین ضرورت آموزش برای مدیران و به ویژه اعضای سازمان‌ها عنوان کرد.
نخستین برنامه‌ی کارگاه در نوبت صبح “مدیریت سازمان های اجتماعی” بود که با تسهیلگری علی بحرانی ارایه شد؛ در این بخش رویکردها و وظایف مدیران سازمان‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ شرکت‌کنندگان نیز در قالب گروه‌های ۴ و ۵ نفره و با کمک تسهیلگر در بحث و نتیجه‌گیری مشارکت نمودند؛ در بخش دوم با عنوان “شناسایی و تحلیل ذی‌نفعان” به چگونگی تعیین هدف و ترسیم مسیر وصول به هدف و نیز راه‌های دست‌یابی به آن پرداخته شد. مژده انصاری تسهیلگر این بخش از کارگاه با مشارکت و همراهی شرکت‌کنندگان به آموزش این مباحث پرداخت؛ هریک از شرکت‌کنندگان با تعیین یک هدف و ترسیم مسیر رسیدن به آن، مهارت‌های شناسایی و تحلیل تاثیرگذاران و تاثیرپذیران از یک هدف شخصی و سازمانی را تمرین کردند.
پس از یک وقفه‌ی یک ساعته برای انجام فریضه‌ی نماز و صرف نهار، شرکت‌کنندگان در فعالیت‌های گروهی با هدف آموزش مهارت‌های کارگروهی شرکت نموده، با همراهی تسهیلگران، فن مناظره و چگونگی شرکت در بحث‌های جمعی را تمرین کردند.
سپس مژده‌انصاری “رویکردهای آموزشی” را شرح داد و شرکت کنندگان در قالب دو گروه، معایب و مزایای رویکردهای انتقالی، تعاملی و تحولی را در آموزش به بحث و بررسی گذاشتند.
علی بحرانی، در بخش “مبانی اقتصادی برنامه‌ریزی آموزشی” به اهمیت بحث اقتصاد در تعیین هدف و پیشبرد آن پرداخت و پس از یک وقفه‌ی نیم ساعته، اهمیت “برنامه ریزی آموزشی” را با شرکت کنندگان به بحث و بررسی گذاشت.
پایان‌بخش این گردهمایی یک روزه، جمع بندی مباحث ارایه شده و نیز نظرسنجی از شرکت کنندگان پیرامون کیفیت مباحث تعیین شده و نیز شیوه‌ی برگزاری این کارگاه آموزشی بود.

 

photo_2016-07-31_00-36-55.jpg

photo_2016-07-31_00-37-12.jpg

photo_2016-07-31_00-37-04.jpg

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا