سرخط خبرهای سازمان

اظهارنظر قاطع سخنگوی دولت در واکنش به سوال درباره ابطال آرای مینو خالقی: اگر مسئله ای وجود دارد باید در فرآیند رسیدگی به اعتبارنامه نمایندگان مورد رسیدگی قرار گیرد

nobakht

به گزارش بوی باران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در جلسه هفتگی خود با اصحاب رسانه  در خصوص ابطال رای یکی از نمایندگان منتخب اصفهان گفت: وزارت کشور آرای حقوقی خود را در این باره بیان کرده و معتقد است اگر مسئله ای وجود دارد باید در فرآیند رسیدگی به اعتبارنامه نمایندگان، مورد رسیدگی قرار گیرد. پس از تایید صحت انتخابات، این مجلس است که اعتبارنامه نمایندگان را تایید می کند. وزارت کشور خود را موظف می داند نسبت به استیفای حقوق رای دهندگان و منتخبان مردم دفاع کند. باید از زحمات همکاران وزارت کشور تقدیر کرد که به نحو شایسته ای عمل کردند. وی در ادامه گفت: وزارت کشور مطالعات خود را در خصوص پیش نویس قانون انتخابات دنبال می کند.

Khaleghi_Minooپیشتر محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزارت کشور درباره این موضوع گفته بود: هنوز خبر جدیدی در این خصوص وجود ندارد ما معتقدیم که طبق فصل سوم ماده ۵۲، شورای نگهبان در مورد همه داوطلبان نظر نهایی خود را داده است و اگر پس از انتخابات در مورد صلاحیت فردی بحثی وجود دارد مجلس باید در تایید اعتبارنامه این داوطلب اعمال نظر کند، نه شورای نگهبان؛ وقتی انتخابات در یک حوزه تایید می‌شود، یعنی کلیه مراحل انتخابات تایید شده است. ما از شورای نگهبان درخواست کردیم علت این ابطال آرا را اعلام کنند، اما این موضوع هنوز میان شورای نگهبان و وزارت کشور در حال بررسی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا