سرخط خبرهای سازمان

ظریف: حضور مردم در انتخابات پرمعنی و پر مغز بود/حضور بامعنای مردم درانتخابات هفتم اسفند موجب اجرای با قدرت برجام است

محمد جواد ظریف با تشکر از مردم به خاطر حضور با شکوهشان در انتخابات هفت اسفند گفت: حضور مردم در این انتخابات پرمعنی و پر مغز بود و ما می‌توانیم با قدرت و صلابت با اجرای برجام در جهت توسعه اقتصادی کشور در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.
وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران سیاست خارجی و انرژی هسته‌ای در وزارت خارجه در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه نباید دنبال خرده گرفتن از یکدیگر باشیم بلکه همه باید کمک کنیم تا از فضای به وجود آمده از اجرای برجام جهت پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور استفاده کنیم به فرارسیدن سال نو اشاره کرد و گفت:‌ مردم با حضور باشکوه خود در انتخابات هفت اسفند زمینه ساز این شدند که با شور و نشاط وارد سال جدید شویم . من اکنون خوشحال هستم که هر روزنامه ای را در داخل کشور می خوانم از انتخابات اعلام پیروزی می‌کنند و خوشحال هستند . امروز همه جناح های کشور خوشحال هستند.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: خدا پدر این مردم را بیامرزد که باعث خوشحالی همه جناح‌ها شدند.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: من لازم می دانم از زحمات همه خبرنگاران که در این دو سال و نیم گذشته همراه ما بودند تشکر و قدردانی کنم . همانطور که سخنگوی وزارت خارجه اشاره کردند قصد ما این بود که زودتر چنین مراسمی را برگزار کنیم. البته همه تاخیر به وجود آمده به خاطر گرفتاری من نبود.
وی با خنده ادامه داد: آقایان همه مشکلاتی را که پیش می‌آید را سرگرفتاری من خراب می‌کنند و در واقع همه آن به خاطر گرفتاری من نبود که این مراسم با تاخیر برگزار شد. واقعیت قضیه این است که ما می خواستیم روند آغاز شده در بحث مذاکرات به پایان برسد و از عزاداری های ماه های محرم و صفر عبور کنیم و بعد از آن نیز تصمیم گرفتیم صبر کنیم تا برجام اجرایی شود سپس این مراسم برگزار شود.
ظریف در ادامه سخنان خود در این رابطه ادامه داد: قرار بود در ۱۲ بهمن در خدمت شما باشیم که میسر نشد و این جلسه با یک ماه تاخیر برگزار شد و اکنون این سعادت برای بنده فراهم شده که امروز در خدمت دوستانی باشیم که در طول مدت اخیر ما را در جریان مذاکرات و مسائل سیاسی خارجی کشور همراهی کردند چه در سفرها و چه در تهران. می خواهم از تک تک شما چه منتقدین و چه غیر منتقدین به خاطر همراهی‌تان در سی ماه گذشته تشکر و قدردانی کنم .
ظریف با بیان اینکه بدون حضور رسانه‌های فعال، جدی و دقیق در جهان کنونی امکان پیشبرد اهداف سیاست خارجی وجود ندارد اظهار کرد: اگر این رکن مهم مردم سالاری به درستی عمل نکند مردم نمی توانند به خوبی از واقعیت های جامعه به خصوص موضوعاتی که در عرصه سیاست خارجی مطرح است آگاهی پیدا کنند.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشور افزود: من به خوبی می‌دانم که در طول مذاکرات دوستانی که در اتاق مذاکره بوند و در صحنه مذاکرات بودند یک نوع فشار و نگرانی داشتند و دوستانی که در بیرون اتاق مذاکره حضور داشتند و منتظر نتایج مذاکرات و اخبار بودند یک نوع دیگر اضطراب و دلواپسی داشتند.
وی با اشاره به پیگیری جریان مذاکرات توسط مردم در کشور گفت: مردمی که منتظر شنیدن اخبار بودند به نوع دیگری این وضعیت را داشتند و شاید یکی از زیباترین جلوه های این موضوع عکس مادر پیری بود که در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در کنار تلویزیون دراز کشیده بود تا آخرین اخبار را بشنود و این تصاویر برای ما و همه دست اندرکاران مربوطه وظیفه ای که بر دوش داشتیم را سنگین تر می‌کرد و اگر نبود دعای آن مادران پیر و خانواده شهدا و خوبان کشور دعاهای مقام معظم رهبری و هدایت های ایشان ما نمی توانستیم به این توفیق ملی که همه در آن شریک هستند دست پیدا کنیم . همه در توفیق به دست آمده شریک هستند و در این راستا لازم است که همه دست به دست هم بدهیم تا از سالها تلاش و مقاومت مردم بهره برداری کنیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: می توانم درک کنم دوستانی که در بیرون از اتاق مذاکرات بودند چه روزگاری را گذراندند. در آن موقع این فرصت فراهم نشد که از دوستان تشکر کنم ولی از قدیم گفته اند ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. من خدمت همه دوستان خداقوت می گویم. تلاش و زحمت شما کاملا در پیشبرد مسیری که وجودداشت موثر بود. نقش شما در دستاورد حاصل شده کاملا مشخص و آشکار است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا