سرخط خبرهای سازمان

تاسیس حزب زنان توسط پایداری!+اعضا

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، تشکل‌های اصلاح طلبان کمپینی را افزایش سهم زنان در مجلس راه‌اندازی کرده و به شدت در این زمینه فعال هستند. هدف این کمپین افزایش سهم جنسیتی نمایندگان زن مجلس است. در همین شرایط است که خبر می‌رسد جبهه پایداری حزب زنان راه‌اندازی می‌کند.

این حزب با عنوان «حزب زنان جمهوری اسلامی» تشکیل و اولین مجمع عمومی آن روز پنج شنبه برگزار شد. در این مجمع حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به سخنرانی پرداخت و خطرات انتخابات پیش رو و شکل گیری یک مجلس ششم دیگر را گوشزد کرد.  براساس آنچه مشخص شده اعضای شورای مرکزی حزب زنان جمهوری اسلامی عبارتند از: مرضیه طالب – آذر یاراحمدی – زهره طبیب‌زاده – زهره‌سادات لاجوردی – زهرا عباسی – مرضیه اکبرآبادی – حکیمه سقای‌بی‌ریا – فاطمه‌سادات حسینی – رابعه امامی‌رضوی – صدیقه کی‌ارسلان – عطیه میرزمانی.

در این میان تنها خانم فاطمه آلیا حضور ندارد. خانم فاطمه آلیا از نمایندگان مجلس است که به همراه خانم زهره طیب‌زاده، از اعضای حزب پایداری محسوب می شوند.

خانم حکیمه سقای بی ریا نویسنده و پژوهشگری است که یکی از مقالات او با عنوان « تحلیل گفتمان سرمقاله های روزنامه های برجسته آمریکا در باره برنامه هسته ای ایران» با همکاری فواد ایزدی به چاپ رسیده است.

خانم مرضیه اکبرآبادی معاون ورزش بانوان و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ابتدای دولت حسن روحانی بود که بعد از عدم ثبت رکورد شناگر زن جنجالی برای وی به وجود آمد. او بعدها از وزارت ورزش رفت.

خانم زهره سادات لاجوردی دختر شهید اسدالله لاجوردی از مسئولان زندان اوین است که به دست منافقین به شهادت رسیده است. خانم لاجوردی نیز پیش از این اعضای جبهه پایداری بود.

خانم زهرا عباسی از اعضای موسس جامعه زینب و دبیر کل این تشکل بود.  این گروه در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد و به حزب موتلفه اسلامی نزدیک است.  مرضیه وحید دستجردی اولین وزیر زن جمهوری اسلامی از اعضای اصلی جامعه زینب است.

زهره طبیب‌زاده نوری از اعضای جبهه پایداری ، نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در استان تهران است. وی در دولت نهم رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود.

خانم طاهره امامی رضوی خواهر حسن امامی رضوی است که در دولت احمدی‌نژاد سمت معاونت وزیر را برعهده داشت. خود خانم طاهره امامی رضوی نیز در دوران احمدی‌نژاد در مرکز امور زنان ریاست جمهوری، به عنوان مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده فعالیت کرد.

در آخرین سال دولت احمدی‌نژاد از مادر آنها طاهره امامی رضوی به عنوان زن نمونه خانه‌دار توسط احمدی‌نژاد تقدیر و تشکر شد.

با مرور سوابق اعضای به ویژه بانوانی که سابقه حضور و فعالیت طولانی مدت سیاسی دارند، به نظر می‌رسد این حزب علاوه بر پر کردن خلاء هایی در زمینه تشکل‌های زنان، جایگاه در میانه اصولگرایان سنتی و جبهه پایداری را خواهد داشت.

منبع: مثلث آنلاین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا