سرخط خبرهای سازمان

جنتی پیشنهاد کرد: استفاده از کتب اهل سنت در دانشگاه‌های آنها

بوی باران| با توجه به اینکه اقلیت‌های دینی در ایران از کتابهای دینی مختص به اقلیت خود استفاده می‌کنند باید دید که چرا این وضعیت درباره اهل سنت محقق نشده است؟
به گزارش دین آنلاین، «علی جنتی»، وزیر ارشاد که روز پنجشنبه به سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، پیشنهاد کرد که کتب اهل‌سنت در دانشگاه‌های سنی‌نشینی که اکثریت آن‌ها اهل‌سنت هستند، استفاده شود. این پیشنهاد آقای وزیر هر چند نیازمند تصویب در وزارت علوم و آموزش و پرورش است اما پیشنهادی دور از تحقیق نیست؛ چرا که پیروان اقلیت‌های دینی که در ایران سکونت دارند، مانند ارامنه، زرتشتیان و کلیمیان در نظام آموزشی این حق را دارند که کتاب‌های معارفی و دینی مختص به اقلیت خود را بخوانند و آموزش و پرورش هر ساله کتاب‌های معارفی مختص اقلیت‌ها را در اختیار فرزندان آنها می‌گذارد.

این مسئله در حالی ممکن است اتفاق بیفتد که اعتقادات و احکام شریعت در نزد اهل سنت چندان با آنچه در نزد شیعیان وجود دارد متفاوت نیست و برخی کارشناسان معتقدند کتاب‌های معارفی مطابق با آموزه‌های اهل سنت در هشتاد درصد از مسائل با کتاب‌های شیعی اشتراک در مسائل خواهد داشت.

به عقیده برخی از کارشناسان ورود نظام به این مسئله سبب عدم اقبال اهل سنت کشور به کتاب‌های افراطی خواهد شد که از مرزهای پاکستان و افغانستان وارد کشور می‌شود و سنگ بنای تفرقه مذهبی را در کشور می‌گذارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا