سرخط خبرهای سازمان

معاون بازرگانی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اصفهان: رکود قابل توجه بازار پوشاک / توزیع مناسب کالاهای تنظیم بازار قبل از عید

بوی باران|معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از توزیع مناسب کالاهای تنظیم بازار در استان اصفهان خبر داد.

مجیری با بیان اینکه در ایام نوروز اتفاق خاصی در بازار رخ نمی دهد که منجر به افزایش قیمت ها شود، افزود: با این وجود، آشفتگی در بازار را شاهدیم، چراکه افراد به دنبال خرید شب عید هستند و این آشفتگی نشان می دهد که قیمت ها در بازار باید ثبات نسبی داشته باشد.

وی ادامه داد: در سایر کشورها هنگام نو شدن سال، قیمت ها رو به کاهش می رود اما متاسفانه در کشور ما بعد روانی، باعث افزایش قیمت ها می شود.

وی در خصوص نظارت های صورت گرفته توسط معاونت بازرگانی بر افزایش قیمت ها، گفت: اتحادیه ها و کمیسیون نظارت، نظارت های لازم را دارند اما از آنجا که در بازه زمانی کم، حجم تقاضای زیاد را شاهدیم، نظارت سخت تر است.

مجیری اضافه کرد: همکاران ما به صورت شبانه روزی نظارت دارند و با متخلفان برخورد می کنند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به عرضه کالاهایی مانند مرغ منجمد توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، گفت: با عرضه کالاهایی مانند مرغ منجمد و بعضی انواع میوه، قیمت این کالاها کنترل شد.

مجیری عنوان کرد: پرتقال جنوب به قیمت ۳هزار و ۸۰۰ تومان، پرتقال تامسون ۳ هزار تومان و سیب سمیرم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان توسط سازمان در میادین اصلی، فروشگاه های کوثر و مغازه های خرده فروشی در کل استان عرضه می شود.

وی همچنین راه اندازی نمایشگاه های بهاره توسط سازمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: پوشاک، کیف، کفش، آجیل، خشکبار و مواد پروتئینی و کالاهای تنظیم بازار در این نمایشگاه ها با قیمت مناسب تر از بازارهای بیرون عرضه شد و استقبال از آنها بسیار زیاد بود.

مجیری با بیان اینکه در بازار نسبت به سال های قبل رکود دیده می شود، تصریح کرد: کسبه نسبت به کاهش خرید مردم اذعان دارند که این کاهش قدرت خرید در بخش پوشاک بیشتر اثرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنفی نمی توانند به صورت خودسر افزایش قیمت داشته باشند، گفت: با واحدهای صنفی متخلف برخورد می شود.

وی در خصوص تمهیدات سازمان صنعت و معدن استان برای جلوگیری از افزایش ناگهانی قیمت ها در شب عید، گفت: بازرسی های سازمان به ۲ صورت بازرسی نوبه ای و بازرسی پس از شکایت مردم از واحد صنفی است که در شب عید هم همکاران ما در آماده باش کامل هستند.

وی افزود: حجم بازار در شب عید بسیار گسترده است و البته این بازرسی ها انجام می شود که نتایج خوبی هم داشته است.

وی تاکید کرد: واحدهای صنفی باید درج قیمت بر روی کالا را انجام دهند و در صورتی که مشتری نسبت به قیمت ها معترض است، این حق اوست که فاکتور خرید کالا را از فروشنده تقاضا کند تا مطمئن شود که فروشنده تنها به اندازه سود مجاز خود، قیمت را افزایش داده باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا