سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : معرفی کتاب

معرفی کتاب “حکمرانی؛ مقدمه‌ای بسیار کوتاه” | مهدی مقدری

مهدی مقدری | هنگامی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خانواده بستری بودم، آقا بهراد بهشتی طبق معمول لطف داشتند و کتابی برایم هدیه آورد که کندی حرکت زمان بر روی تخت بیمارستان را از ذهنم پاک کرد و مشتاقانه وقتم را به مطالعه کتاب “حکمرانی؛ مقدمه‌ای بسیار کوتاه” گذراندم و تا پاسی از شب آن را به پایان رساندم. ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب “آموزش دانش سیاسی”| فائزه مظفری

معرفی دومین کتاب از فائزه مظفری؛ عضو کمیته آموزش و پژوهش منطقه اصفهان سازمان عدالت و آزادی             این کتاب توسط دکتر حسین بشیریه استاد برجسته دانشگاه تهران نگاشته شده است. هدف از نوشتن چنین کتابهایی، آموزش مدنی شهروندانی است که می خواهند در زندگی سیاسی خود مشارکت نمایند و نقش فعالی را بازی کنند. ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب “بنیادهای علم سیاست”| امید قائم پناه

    معرفی کتاب اول از امید قائم پناه عضو کمیته آموزش و پژوهش منطقه اصفهان سازمان عدالت و آزادی: علم سیاست به شناخت سیاست می‌پردازد و به دلیل پیوندی که سیاست با همه جنبه‌های زندگی دارد، علم سیاست ناگزیر با همه علوم که هر یک وظیفه شناخت جنبه‌ای از جنبه‌های زندگی مادی و معنوی را بر عهده دارند ارتباط ... بیشتر بخوانید »

سیر مطالعاتی علوم سیاسی| با همکاری معاونت سیاسی و کمیته آموزش منطقه اصفهان

  آیا میتوانیم خود را فعال سیاسی بنامیم در حالی که به قدر کفایت در حوزه های مختلف مطالعه نکرده باشیم؟ آیا میتوانیم در برهه ها و رخدادهای گوناگون در جامعه تحلیل و یا اظهارنظری کنیم در حالی که از حداقل های سیاست، فرهنگ و جامعه شناخت و آگاهی نداشته باشیم؟ از ابتدایی ترین اصول برای ورود جدی به عرصه ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب: “اندیشه آزادی” | پیمان گلی

عنوان: اندیشه آزادی (نگاهی از منظر اقتصاد سیاسی به تجربه ایران معاصر) نویسنده ها: محمد طبیبیان، موسی غنی نژاد، ‌حسین عباسی علی کمر سال نشر: ۱۳۹۱ ناشر: انتشارات دنیای اقتصاد به معرفی و پیشنهاد: مهندس پیمان گلی این کتاب در ۲۶۹ صفحه و به مانند سایر کتاب های این انتشارات به صورت خلاصه، مفید و با نثری روان و غیر ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب: “پرسه‌زنی و زندگی روزمره‌ی ایرانی”| عباس کاظمی

عنوان:پرسه‌زنی و زندگی روزمره‌ی ایرانی نویسنده: عباس کاظمی سال نشر: ۱۳۸۸ ناشر: آشیان به معرفی و پیشنهاد: دکتر الهام فخاری این کتاب در ۱۵۴ صفحه، دربردارنده‌ی پیش‌گفتار، مقدمه و شش گفتار “پروبلماتیک زندگی روزمره“، “مصرف فرهنگی“، پرسه‌زنی به مثابه مصرف مراکز خرید“، “روش‌شناسی“، “مونوگرافی مراکز خرید در تهران“، و “اقلیت‌های فرهنگی در مراکز خرید تهران” است که نخستین بار در ... بیشتر بخوانید »

ترجمه دایره المعارفی مهم در شناخت مبانی و اصولِ سیاست­ ورزی حزبی؛ “دانشنامه سیاست حزبی” بر روی پیشخان کتابفروشی ها | بهراد بهشتی*

امروزه “دموکراسی” در قالب نظامهای انتخاباتی، وجهِ غالبِ سیاست­ ورزی در جوامعِ مدرن و پیشرفته است و فعالیتِ مؤثرِ احزاب، نهادهای مدنی و رسانه ­های آزاد نیز بخشِ مهم و جدایی­ ناپذیر این گونه نظامها به­ شمار می­ رود؛ به­ گونه­ای که دموکراسی و انتخابات، بدونِ حضورِ آزادِ احزاب، تشکلهای غیردولتی و رسانه­ ها، به موجودِ ناقص­ الخلقه و عقب­ ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب “مشروطه ایرانی”

یکی از جنجال برانگیز‌ترین آثار در یک دهه اخیر در حوزه تاریخ معاصر محسوب می‌شود. این کتاب به تناقض‌ها و ابها‌مات روشنفکران در دو دهه اخیر پرداخته و جریان 150 ساله روشنفکران ایرانی را به چالش کشیده است. بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب ایدئولوژی های مدرن سیاسی | اندرو وینسنت

ایدئولوژی های مدرن سیاسی اثر: اندرو وینسنت - ترجمه: مرتضی ثاقب فر پیشنهاد و معرفی: خانم حکیمه پوراسماعیلی بیشتر بخوانید »

بام تا شام مشاهیر؛ آنها چگونه غول‌های بزرگی شدند

مریم نگیم* آداب روزانه مشاهیر مشهور که باشی همیشه زیر ذره‌بین جامعه هستی. فرقی نمی‌کند موسیقیدان باشی یا فیلسوف، کارگردان فیلمی معروف یا نویسنده رمانی پرطرفدار، همه دوست دارند درباره جزئیات زندگی‌ات بدانند. روزنامه‌ها و مجلات مدام عکست را روی جلد می‌برند و طرفداران کنجکاو می‌خواهند بیشتر درباره‌ات بدانند. برایشان بُت می‌شوی: چه می‌خوری، کی می‌خوری، در طول روز چه ... بیشتر بخوانید »

بالا