سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : بین الملل

تاریخچه برجام

بیشتر بخوانید »

برجام دوم، در «یک پاراگراف»؛ میثم هاشم خانی

در مذاکرات‌مان با اروپا و چین و روسیه (و احتمالا امریکا) برای احیای برجام، کدام مطالبه شفاف و سنجش‌پذیر را طرح کنیم که بیشترین «منافع» را برای ما محقق کند؟ پاسخ تا حد زیادی تابع تعریف ما از «منافع» است: اگر مقصودمان از «منافع»، منافع «کوتاه‌مدت» برای «دولت» باشد، پاسخ یک پاراگراف است: تضمین خرید انبوه نفت ایران و تضمین ... بیشتر بخوانید »

عهدنامه‌ ترکمانچای یا جنگ ترکمانچای؟ امیر ناظمی

امیر ناظمی (هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی) هر شکستی پل پیروزی نیست؛ گاه می‌تواند پلی به سوی یک شکست بزرگتر شود. هنر تبدیل شکست به موفقیت از بازاندیشی و یادگیری از شکست‌ها آغاز می‌شود. آیا اشتباه ما ایرانیان شیوه‌ی مذاکراتمان بود؟ یا اشتباه برآوردهای نادرستی بود که منجر شد به جنگی غیرضروری و نهایتا امضاء عهدنامه؟ همه‌ی مشکل تاریخ‌نخوانی ... بیشتر بخوانید »

راه‌حل نهایی ایران | بررسی عاقبت برجام در گفت‌وگو با مهرداد عمادی

مهرداد عمادی می‌گوید: حتی اگر آمریکا به صورت یک‌طرفه از برجام خروج کند، از نظر من ایران به هیچ‌وجه نباید از برجام خارج شود. اما این نگاه متاسفانه در میان سیاستمداران داخلی وجود ندارد. در داخل کشور بسیاری از افراد معتقدند نه‌تنها باید از برجام خارج شد بلکه باید از پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی نیز خروج کرد. در حالی ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی، انتقال سفارت آمریکا به قدس و کشتار فلسطینیان را محکوم کرد

در پی انتقال سفارت ایالات متحده آمریکا در اسرائیل به قدس اشغالی و به خاک و خون کشیدن شماری از مردم مظلوم فلسطین که به این اقدام غاصبانه اعتراض کرده بودند، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت این اقدام شرارت بار، انسان‌های آزادی خواه جهان را به اعتراض فراخواند. متن بیانیه سازمان به این ... بیشتر بخوانید »

عیار فساد؛ تازه‌ترین گزارش شاخص ادراک فساد سازمان شفافیت بین‌الملل از کشورهای مختلف جهان چه پیامی دارد؟

فساد را می‌توان در حالت کلی به سوءاستفاده از قدرت برای منافع شخصی تعبیر کرد. فساد را می‌توان بسته به مقدار پول ربوده‌شده و بخشی که فساد در آن روی می‌دهد، به فسادهای بزرگ، جزئی و سیاسی تقسیم کرد. فسادهای بزرگ در سطوح بالای دولتی روی می‌دهند به طوری که با تحریف سیاست‌ها و عملکرد دولت، رهبران را قادر می‌سازند ... بیشتر بخوانید »

پایان شب سیه ؛ اقتصاد جهان به کدام‌سو می‌رود؟

هر‌سال یکی از نشست‌های مجمع جهانی اقتصاد، به چشم‌انداز اقتصادی جهانی اختصاص می‌یابد که در آن، تاثیرگذارترین مقامات رسمی دنیا و مدیران بخش خصوصی که تاثیر فراوانی روی مسیر اقتصاد دنیا دارند، حضور پیدا می‌کنند. نشست امسال به مباحث مربوط به دشواری و تسهیل مقداری و همچنین نرمال‌سازی سیاست پولی بانک‌های مرکزی بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا پس از بحران مالی ۲۰۰۸ ... بیشتر بخوانید »

تئاتر رویاها ؛ آیا داووس مهم‌ترین صحنه سیاسی و اقتصادی جهان است؟

کوه‌های بلند و برف‌گیر داووس در سوئیس هرسال میزبان نزدیک به سه هزار نفر از اثرگذارترین رهبران جهان، سیاستمداران، اقتصاددانان، مدیران شرکت‌ها، کارآفرینان، فعالان زیست‌محیطی، فعالان اجتماعی و حقوق بشر، هنرمندان و دیگر چهره‌های شناخته‌شده‌ای است که چند روزی در نشست‌های پرشمار و متعدد، مسائل مهم پیش روی جهان را به بحث و بررسی می‌گذارند. رضا طهماسبی: کوه‌های بلند و ... بیشتر بخوانید »

هشدار قرمز دبیرکل سازمان ملل درباره جهان

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل یکشنبه گفت ناسیونالیسم و بیگانه‌هراسی در حال افزایش است، بی‌عدالتی رو به افزایش است، تغییرات آب و هوایی سرعت می‌گیرند و جهان شاهد نقض‌های فاحش حقوق بشری است. به گفته او، نگرانی‌های جهانی درباره تسلیحات هسته‌ای هم به بالاترین میزان از زمان جنگ سرد رسیده است.این دیپلمات ... بیشتر بخوانید »

نیویورک تایمز تایید کرد: استعفای حریری تحمیلی بود

شکست پروژه سعودی و آمریکایی در خاورمیانه دنیای اقتصاد : نیویورک‌تایمز جزئیات استعفای حریری را پس از ۲ ماه فاش کرد: پیش‌تر روزنامه دنیای اقتصاد در تاریخ ۲۱آبان‌ماه به نقل از خبرگزاری رویترز برخی از اتفاقات محرمانه در سفر سعد حریری به ریاض را مورد بررسی قرار داده بود. عکس: Shealah Craighead/ White House روزنامه نیویورک تایمز در این گزارش ... بیشتر بخوانید »

بالا