سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : شهر و جامعه

هشدار مقدری در صحن علنی شورای شهر اصفهان نسبت به واگذاری معدن منطقه حفاظت شده موته به حوزه علمیه اصفهان

🛑 این تصمیمِ شما به پای سایر ناکارآمدی‌ها گذاشته می‌شود و شکاف و بی‌اعتمادی حاکمیت و ملت را به همراه خواهد آورد 🔻🔻🔻 ❌ مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان مناطق امن، آخرین بازماندگان جانوری و گیاهی کشور محسوب می‌شوند. بنا به اظهار کارشناسان طی چهار دهه گذشته بیش از نود درصد جمعیت حیات وحش کشور نابود ... بیشتر بخوانید »

راهنمای رهبری پایدار | دیو اولریش و نورم‌ اسمال‌وود

طرح از: فیلبی، آیکان

  «شروع آسان است. پایدار کردن سخت است.» انسان‌ها و سازمان‌ها می‌توانند عوض شوند، اما به‌ندرت آن‌ها همان‌طور تغییریافته خواهند ماند. اما سازمان‌ها باید نوآور باشند و باید نوآوری را پیاده‌سازی کنند. دیو اولریش و نورم اسمال‌وود در کتاب خود می‌نویسند: «ایجاد تغییرات دائمی ممکن است اما به شرطی که رهبران پایه‌ها را درست بنا کنند.» ابتدا، پنج قانون رهبری ... بیشتر بخوانید »

چهارده گام ساده برای جذب موفق داوطلب‎

  شروع یک برنامه برای جذب و به‌کارگیری افراد داوطلب‎، تجربه‌ای لذت‌بخش است. می‎توان با ترکیب ایده‌های بزرگ و نیت خیر به نیروی انسانی لازم برای دست‎یابی به نتایج مطلوبی رسید. بعضی از برنامه‌های داوطلبی از گروهی شروع می‎شوند که برای حل یک مشکل خاص دور هم جمع شده‎اند. شروع برخی دیگر از سوی سازمان‎های غیرانتفاعی است که متوجه می‎شوند ... بیشتر بخوانید »

شهرداری شهروندمدار؛ شفافیت، پاسخگویی و مبارزه با فساد؛ مهدی مقدری

موفقیت برنامه‌های ضد فساد در شهر دو سال زمان می‌خواهد دبیر کل سازمان عدالت و آزادی گفت: موفقیت برنامه های ضد فساد در سطح ملی ۱۰ تا ۱۵ سال و در سطح شهرها به دو سال زمان نیاز دارد. به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی مقدری عصر امروز (چهارشنبه) در دوره آموزشی مدیران شهری با محوریت “حقوق شهروندی” و” شفافیت” اظهار کرد: پس ... بیشتر بخوانید »

عوامل گسست همبستگی اجتماعی؛ امیر تاکی

امیر تاکی، رییس کمیته آموزش منطقه اصفهان سازمان عدالت و آزادی انسان موجودی اجتماعی است. این اجتماعی بودن هم به دلیل ویژگی های ذاتی آن است و هم به دلیل منافعی که از این نوع زیستن نصیبش می شود. در واقع زیستن با هم نوعان برای بشر، هم دربردارنده علاقه و احساس درونی است و هم دستاوردهای فراوانی را نسبت ... بیشتر بخوانید »

گزارش پندار ما| تاثیر فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی بر فضای اجتماعی، اقتصادی کشور؛ عادل دهدشتی

  همزمان با رونق گرفتن بحث فیلترینگ تلگرام جلسه “پندار ما” در روز چهارشنبه  پنجم  اریبهشت ماه نود و هفت با حضور عادل دهدشتی پژوهشگر حوزه رسانه و ارتباطات در سازمان عدالت و آزادی برگزار شد. این پژوهشگر در این جلسه به تأثیرات و کارایی پیرامون پیام‌رسان‌ها در داخل و خارج از کشور پرداخت و تحلیل‌های خود را در این ... بیشتر بخوانید »

شفافیت مدیریت؛ دمکراسی و بازآفرینی اعتماد شهروندان| دکتر محمدشریف شاهی

  دکترمحمدشریف شاهی، دکتری حقوق عمومی و مشاور شفافیت شهردار اصفهان و عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی         ویژه نامه روزنامه دنیای اقتصاد، اصفهان،۲اسفند ۹۶   امروزه شفافیت در مدیریت به عنوان یکی از الزامات اساسی حکمرانی خوب و عوامل کلیدی بهره وری و کارآمدی تلقی می شود، از این رو در الگوهای اصلاح سازمانی ... بیشتر بخوانید »

شهروندان منفعل ؛ چرا ایرانیان در مشارکت اجتماعی ضعیف هستند؟

طرح از فریزر هادسن، آیکان

تغییر، توسعه و حرکت جامعه به سوی مدرنیزه شدن، ساختارهای قدیمی و سنتی را متحول کرد و آنچه در قالب ساختارهای سنتی بر جامعه حاکم بود رنگ باخت. به ویژه مصادیقی از تعاون و همکاری که دست‌کم در سطوح محلی وجود داشت، تحت تاثیر این تحولات قرار گرفت یعنی این ساختارها دیگر نمی‌توانست برای ایجاد مشارکت در حیات مدرن کافی ... بیشتر بخوانید »

ترنس ها سردرگم در کالبد جنس مخالف

  گزارش مهساپاشازاده عضو شورای مرکزی سازمان عدالت آزادی آذربایجان غربی   ترنس سکشوال که به اختصار تی اس نامیده می شود یعنی اختلال در هویت جنسی، بیماری که به گفته روانشناسان از ملال جنسیتی رنج می برند و اغلب به اشتباه دوجنسیتی تلقی می شوند. تحقیقات علمی نشان می دهد این بیماران با وجود گرایش جنسی و عاطفی به ... بیشتر بخوانید »

قانون جدید در آلمان: جریمه ۶۰ میلیون دلاری اینستاگرام و فیس بوک در صورت عدم حذف «اخبار جعلی» و پست های «نژادپرستانه» و «ضداسلام»

آلمان از روز اول ژانویه قانونی برای برخورد سختگیرانه در مورد محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی تصویب کرده است. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نیوزویک نوشت: آلمان از روز اول ژانویه قانونی برای برخورد سختگیرانه در مورد محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی تصویب کرده است. به گزارش «انتخاب»، سایت ... بیشتر بخوانید »

بالا