سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : شهر و جامعه

ترنس ها سردرگم در کالبد جنس مخالف

  گزارش مهساپاشازاده عضو شورای مرکزی سازمان عدالت آزادی آذربایجان غربی   ترنس سکشوال که به اختصار تی اس نامیده می شود یعنی اختلال در هویت جنسی، بیماری که به گفته روانشناسان از ملال جنسیتی رنج می برند و اغلب به اشتباه دوجنسیتی تلقی می شوند. تحقیقات علمی نشان می دهد این بیماران با وجود گرایش جنسی و عاطفی به ... بیشتر بخوانید »

قانون جدید در آلمان: جریمه ۶۰ میلیون دلاری اینستاگرام و فیس بوک در صورت عدم حذف «اخبار جعلی» و پست های «نژادپرستانه» و «ضداسلام»

آلمان از روز اول ژانویه قانونی برای برخورد سختگیرانه در مورد محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی تصویب کرده است. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نیوزویک نوشت: آلمان از روز اول ژانویه قانونی برای برخورد سختگیرانه در مورد محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی تصویب کرده است. به گزارش «انتخاب»، سایت ... بیشتر بخوانید »

مروری بر شفافیت نظام‌های شورایی؛ با تأکید بر شفافیت شورای شهر

منبع: شفافیت برای ایران | یکی از کارآمدترین روش‌ها برای مقابله با فساد در عرصه مدیریت شهری [شورای شهر و شهرداری] و احیا و ارتقا سطح اعتماد متقابل مردم و شورای شهر بهره‌گیری از ابزارهای شفافیت است. این روش با کمترین هزینه می‌تواند علاوه بر ایجاد مزایای اقتصادی بالا و کاهش هزینه مبادله، موجب ارتقا سطح اعتماد متقابل مردم و ... بیشتر بخوانید »

حمله «یک زن» به لایحه «تأمین امنیت زنان»

سارا غضنفری روزنامه‌نگار لایحه تأمین امنیت زنان موضوعی است که حسن روحانی برای حمایت از زنان به ضرس قاطع در تمام سخنرانی‌هایش از آن نام برد و معاونت زنان ریاست‌جمهوری نیز هر روز وعده تصویب آن را داد که به زودی عملی می‌شود. لایحه‌ای که پنج سال از آن می‌گذرد و حالا مفادش منتظر تصویب قوه قضائیه است. اما در ... بیشتر بخوانید »

مشارکت معتبر نوجوانان و جوانان یعنی چه؟

طرح از فریزر هادسن، آیکان

یاریکده | مشارکت جوانان و نوجوانان چه اهمیتی دارد؟ برای سازمان‌های باهمستان- محور و نهادهای دولتی، مشارکت جوانان و نوجوانان راهی است موثر برای این که جوانانی را که این موسسات به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهند برای پیشبرد کار خود به کار گیرند و باعث می‌شود که جوانان در فعالیت‌هایی مسئولانه و چالش‌انگیز شرکت کنند تا یک دگرگونی مثبت اجتماعی ... بیشتر بخوانید »

حکمرانی‌خوب و مساله ایدز | ترجمه مهدی مقدری

جوزف اَنان ترجمه مهدی مقدری درک این‌ نکته که حکمرانی برای اقدامات جهانی، منطقه‌ای و ملی برای رسیدگی به بیماری ایدز حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این به خاطر بخشی از ذی‌نفعان و افرادی است که با این مساله در ارتباط هستند. این موضوع از یک سو نشان‌ دهنده ارتباط میان ظرفیت‌های نهادی، مشارکت گسترده و پاسخگویی بوده و از ... بیشتر بخوانید »

گزارش بانک جهانی درباره آموزش در جهان

مشق تدریس نظام آموزشی ضعیف چگونه می‌تواند شکاف‌های اجتماعی را عمیق‌تر کند؟ بانک جهانی اخیراً گزارش مهمی را منتشر کرده است که دیدگاه‌ها را نسبت به مساله آموزش دگرگون می‌کند. برای دهه‌ها مساله اصلی در زمینه آموزش فراهم ساختن فرصت‌های آموزشی برای تمامی کودکان در سن تحصیل بوده است. اما اکنون پس از گذشت دهه‌ها از ترویج این مساله و ... بیشتر بخوانید »

اعتراض مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان در صحن علنی شورا نسبت به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وظیفه خود می‌دانم که نسبت به تعلیق جناب آقای سپنتا نیکنام از عضویت در شورای شهر یزد اعتراض کنم.   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مقدری در  نطق خود در هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد اعتراض کرد ... بیشتر بخوانید »

تجربه جهانی اعلام عمومی درآمدها و دارایی‌های مسوولان

بنابر گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۲، چهل و هشت کشور جهان نسبت به انتشار فهرست اموال و دارایی‌های مسئولان خود اقدام کرده بودند. در سال‌های اخیر قوانین شفافیت در کشورها، سیاستمداران را ملزم کرده است تا به منظور افزایش کارآمدی نهادهای نظارتی و جلوگیری از فساد مالی، دست به انتشار فهرستی از اموال و دارایی‌های خود و خانواده خود ... بیشتر بخوانید »

شهر مطلوبِ شهروندان، در نخستین نطق سخنگوی شورای شهر اصفهان

اختصاصی بوی باران | عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان در نخستین نطق صحن علنی شورا بر پایه سند شهر دلخواه ایرانیان، مختصات شهر مطلوب را برشمرد. متن سخنان مهدی مقدری، نماینده مردم اصفهان در شورای شهر در ادامه آمده است: به نام خدا خانم‌ها، آقایان به این فکر می‌کردم تا برای نخستین نطق صحن علنی شورا چه بگویم. در ... بیشتر بخوانید »

بالا