سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : شهر و جامعه

حکمرانی‌خوب و مساله ایدز | ترجمه مهدی مقدری

جوزف اَنان ترجمه مهدی مقدری درک این‌ نکته که حکمرانی برای اقدامات جهانی، منطقه‌ای و ملی برای رسیدگی به بیماری ایدز حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این به خاطر بخشی از ذی‌نفعان و افرادی است که با این مساله در ارتباط هستند. این موضوع از یک سو نشان‌ دهنده ارتباط میان ظرفیت‌های نهادی، مشارکت گسترده و پاسخگویی بوده و از ... بیشتر بخوانید »

گزارش بانک جهانی درباره آموزش در جهان

مشق تدریس نظام آموزشی ضعیف چگونه می‌تواند شکاف‌های اجتماعی را عمیق‌تر کند؟ بانک جهانی اخیراً گزارش مهمی را منتشر کرده است که دیدگاه‌ها را نسبت به مساله آموزش دگرگون می‌کند. برای دهه‌ها مساله اصلی در زمینه آموزش فراهم ساختن فرصت‌های آموزشی برای تمامی کودکان در سن تحصیل بوده است. اما اکنون پس از گذشت دهه‌ها از ترویج این مساله و ... بیشتر بخوانید »

اعتراض مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان در صحن علنی شورا نسبت به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وظیفه خود می‌دانم که نسبت به تعلیق جناب آقای سپنتا نیکنام از عضویت در شورای شهر یزد اعتراض کنم.   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مقدری در  نطق خود در هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد اعتراض کرد ... بیشتر بخوانید »

تجربه جهانی اعلام عمومی درآمدها و دارایی‌های مسوولان

بنابر گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۲، چهل و هشت کشور جهان نسبت به انتشار فهرست اموال و دارایی‌های مسئولان خود اقدام کرده بودند. در سال‌های اخیر قوانین شفافیت در کشورها، سیاستمداران را ملزم کرده است تا به منظور افزایش کارآمدی نهادهای نظارتی و جلوگیری از فساد مالی، دست به انتشار فهرستی از اموال و دارایی‌های خود و خانواده خود ... بیشتر بخوانید »

شهر مطلوبِ شهروندان، در نخستین نطق سخنگوی شورای شهر اصفهان

اختصاصی بوی باران | عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان در نخستین نطق صحن علنی شورا بر پایه سند شهر دلخواه ایرانیان، مختصات شهر مطلوب را برشمرد. متن سخنان مهدی مقدری، نماینده مردم اصفهان در شورای شهر در ادامه آمده است: به نام خدا خانم‌ها، آقایان به این فکر می‌کردم تا برای نخستین نطق صحن علنی شورا چه بگویم. در ... بیشتر بخوانید »

شهرداری شیشه ای؛ الگویی برای حکمرانی خوب شهری| دکتر محمدشریف شاهی

   ساختمان شهرداری لندن City Hall، ساختمان شیشه ای است به شکل تخم مرغی ناموزون که در ۲۰۰۲توسط معمار مشهور نورمن فاستر Norman Robert foster طراحی شد و بر کرانه رودخانه تایمز بنا گردید.افزون بر تناسب فرم، ظرافت های بصری و در نظر داشتن الگوهای معماری پایدار، طراحی تمام شیشه ای این ساختمان تعمیق ارزش های دمکراتیک، گسترش مشارکت شهروندان در اداره شهر، نظارت ... بیشتر بخوانید »

ترسمت فرو مانی! بهراد بهشتی

در خبرها آمده بود که مرتضی حاجی به عنوان مدیر عامل موسسه مطبوعاتی همشهری منصوب شده است. حاجی از مدیران بازنشسته است و امروز در آستانه ۷۰ سالگی این برای دومین بار است که این سمت را تجربه می کند. او بیش از ۲۰ سال پیش و هنگامی که غلامحسین کرباسچی شهردار تهران بود، یک بار دیگر بر همین صندلی ... بیشتر بخوانید »

تذکرهای سخنگوی شورای شهر اصفهان به وزیر کشور، رییس شورا و شهردار منتخب

عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان در نخستین تذکر دوره جدید شورا، مطالبی را خطاب به وزیر کشور، رییس شورا و شهردار منتخب بیان کرد. مقدری خطاب به وزیر کشور خاطرنشان ساخت: با توجه به رای اجماعی شورای شهر به دکتر قدرت الله نوروزی به عنوان شهردار اصفهان، و برای تسریع در خدمات رسانی به شهروندان عزیز اصفهانی به وزیر ... بیشتر بخوانید »

تقی آزاد ارمکی در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران؛ عبور نامرئی زنان از دیوارهای ضخیم مردسالاری

بررسی دلایل جامعه شناسی کاهش حضور زنان در عرصه سیاست در گفت‌و‌گوی روزنامه ایران با تقی آزاد ارمکی   باوجود تلاش‌های دولت یازدهم، هنوز سهم و جایگاه زنان در مدیریت اجرایی کشور مطلوب نیست. به همین دلیل زنان با پویش‌ها و کوشش‌های بسیار تلاش می‌کنند نقش بیشتری در اداره کشور به دست بیاورند، اما این تلاش‌ها فاقد نگاه تاریخی به ... بیشتر بخوانید »

مهدی مقدری در گفتگو با ایسنا: تصویب ایجاد ساز و کار افزایش شفافیت در کمیسیون تلفیق شورا

  سخنگوی شورای شهر اصفهان در گفتگو با ایسنا از تصویب ارائه طرح “ایجاد ساز و کار افزایش شفافیت” و “رعایت حقوق شهروندی” به عنوان مهم‌ترین مصوبه کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان نام برده است. مهدی مقدری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان پیشنهاد تشکیل کمیسیون شفافیت ... بیشتر بخوانید »

بالا