سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : درباره سازمان

مقدری: کاندیداهای سازمان عدالت و آزادی بر اساس انتخابات درون حزبی نهایی می‌شوند

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی خبر از برگزاری انتخابات درون حزبی برای تعیین کاندیداهای نهایی سازمان در انتخابات شوراهای شهر داد. مقدری افزود: برابر تصمیم شورای مرکزی و دفترسیاسی، برای نخستین بار اولویت‌های معرفی کاندیداهای حزب به شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در تمامی استانها و شهرستان‌هایی که دفاتر حزبی داریم بر اساس رای مستقیم اعضای سازمان صورت می‌گیرد. دبیرکل سازمان خاطر ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، در پیامی نوروزی، فرارسیدن سال نو و نوروز باستانی را به اعضاء و هواداران این حزب و ملت ایران شادباش گفت. متن این پیام به شرح زیر است: به نام خدا ترنم باران گویی صدای پای بهار را نجوا می‌کند؛ بادهای بهاری بشارت روزهای تازه‌ای می‌دهد و شکوفه‌های نورسیده خود گواهِ ... بیشتر بخوانید »

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی: افول اقتدارگرایی در گروِ پیروزی نیروهای دموکراسی‌خواه در انتخابات است

اختصاصی بوی باران | همایش آموزشی “پندار ما”، از سلسله نشست‌های تخصصی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی منطقه‌ی فارس، با موضوع «ائتلاف سیاسی، فرصت‌ها و چالش‌ها» با سخنرانی مهدی مقدری، دبیرکل سازمان، و دکتر روح‌الله جلیلی، پژوهشگر مسائل اجتماعی، در شیراز در حالی برگزار شد که فضای سیاسی استان و کشور به شدت متأثر از نتایج و پیامدهای ائتلاف ... بیشتر بخوانید »

مقدری در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد: اوضاع و احوال صنعت و اقتصاد زمانی خوب می‌شود که حال سیاسی جامعه خوب باشد / کنشگران اقتصادی از نزدیک شدن به کنشگران حزبی ترس دارند / برنامه‎‌های انتخاباتی ما در راستای رنج کمتر و رفاه بیشتر برای مردم است

احزاب سیاسی اصفهان همواره در حوزه اقتصاد زمینگیر شده و لنگ‌لنگان راه دشوار تحزب را طی کرده‌اند. در دو سال گذشته نشانه‌هایی از رونق سیاسی با تکیه بر فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی در اصفهان به چشم آمد اما معضلات اقتصادی همچنان‌که رکود و تورم بازار را از نفس انداخته، راه توسعه را برای احزاب تاریک ساخته است. در گفت‌وگوی ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی عضو اصلی و دائم شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور شد

علی محمد حاضری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره مصوبات جلسه عصر امروز شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت:  در این جلسه قرار شد کمیته سیاسی شورا آخرین وضعیت عملکرد احزاب متقاضی برای عضویت در شورای هماهنگی را بررسی و در جلسات آتی شورا نظر خود را درباره انطباق شرایط آن احزاب با آیین‌نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اعلام کند. عضو ... بیشتر بخوانید »

نشست مشترک اعضای شورای مرکزی، دفترسیاسی و روسای مناطق سازمان عدالت و آزادی برگزار شد

نشست مشترک شورای مرکزی و دفترسیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با رؤسای مناطق حزب سوم اسفند ماه در تهران برگزار شد. در این نشست مقدری دبیرکل سازمان به تشریح برنامه‌های این حزب اصلاح‌طلب برای حضور در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخت. وی بر ضرورت وحدت و انسجام اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده تاکید ... بیشتر بخوانید »

سید محمد خاتمی در دیدار با اعضای سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی: اعتمادسازی بزرگترین عامل حفظ امنیت پایدار حکومت و جامعه است

اختصاصی بوی باران | دبیرکل، اعضای شورای مرکزی، دفتر سیاسی، هیئت اجرایی و رؤسای مناطق سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی ظهر روز سه شنبه سوم اسفندماه جاری با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی دیدار کردند. در این دیدار صمیمی که پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر برگزار شد، آقای خاتمی ضمن ابراز خوشوقتی از دیدار ... بیشتر بخوانید »

بازخوانی پیام‌ها و سخنان چهره‌های ملی درباره سازمان عدالت و آزادی

منبع: نشریه عدالت و آزادی | در سال‌ها و کنگره‌های اخیر سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، شخصیت‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب با صدور پیام و یا سخنرانی در جمع اعضای کنگره حزب، به اعلام مواضع خویش درباره مساله تحزب، توسعه سیاسی و یا سازمان پرداختند.   تلاش برای حفظ و گسترش تشکیلات نخستین بار، پیامی که از رهبر اصلاحات ایران ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی نمادی از پویایى فعالیت حزبی در ایران | آذر منصوری

آذر منصوری . فعال سیاسی | طلوع احزاب در ایران قدمتی به طول برآمدن نظم نوین جهانى و یا پیشتر نهضت مشروطه‌خواهی در ایران دارد. بخشى از سامانه‌هاى سیاسى که قرار بود در مجاورت نهادهاى انتخابی و گردش آزادانه اطلاعات ومدرنیسم، آرمانشهر دولت_ملت نیز در ایران محقق نمایند. اما با گذشت نزدیک به یک قرن از طلوع مدرنیسم در ایران، ... بیشتر بخوانید »

شانزدهمین شماره “عدالت و آزادی” منتشر شد؛ بار دیگر روحانی

شانزدهمین شماره “عدالت و آزادی” منتشر شد. این شماره پرونده یازدهمین کنگره حزب است. در این شماره می خوانید: سیاست و انتخابات: ساماندهی جنبش اجتماعی و بهبودخواهی حکومتی | علیرضا علوی‌تبار آشتی ملی برای آینده ایران | عبدالله رمضان‌زاده ضرورت کنش جبهه‌ای احزاب اصلاح‌طلب | سعید فرجی راه درمان رکود توسعه سیاسی | روح‌الله قاسم‌زاده درس‌هایی برای انتخابات شوراهای شهر ... بیشتر بخوانید »

بالا