سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : سیاست

نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان خطاب به استاندار اصفهان

متن نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان خطاب به استاندار اصفهان: در شرایط خطیر کنونی و شیوع ویروس کرونا اصفهان را قرنطینه کنید. بسم الله الرحمن الرحیم استاندار محترم اصفهان جناب آقای دکتر رضایی باسلام‌ و احترام با عنایت به شرایط خطیر کنونی‌ و شیوع مهارگسیخته کرونا ویروس در استان اصفهان، ضمن تشکر از تلاشهای حضرتعالی، برخود لازم ... بیشتر بخوانید »

اعلام مواضع سازمان عدالت و آزادی با توجه به رویدادهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هفته پایانی بهمن ۹۸

🔰حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین تنها از طریق آرای مردم فلسطین/ ضرورت بررسی دقیق علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم/ لزوم رسیدگی به تظلم‌نامه خانم نیلوفر بیانی و نظارت بر مراحل بازجویی و زندانها/ ابراز تاسف از قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاهFATF/ ضرورت ورود مسئولانه دستگاه های مختلف کشور جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا ✍🏻 ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمان عدالت و آزادی در آستانه ٢٢ بهمن و چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب

به ‌نام خدا 💢  در آستانه‌ی ورود به دهه‌ی پنجم انقلاب اسلامی ایران، نگاهی دوباره به راه پرفراز و نشیب ملت صبور، نجیب و آرمان‌خواه ایران در چهاردهۀ گذشته و بررسی میزان انطباق شرایط امروز با اهداف و آرمان‌های سال ۵٧، برای تمام نهادهای سیاسی و ارگان‌های حکومتی جمهوری اسلامی ضرورت دارد. 💢  انقلابی که در سال ۵٧ با ارادۀ ... بیشتر بخوانید »

گفتمان نوفل لوشاتو؛ پیمان امام و مردم

آرمان انقلاب در کلام امام انقلاب آغاز نهضت؛ مروری سریع بهراد بهشتی- با فرا رسیدن دهه فجر و روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، سراسر کشور شاهد برگزاری جشن‌ها و مراسم بزرگداشت این ایام است. در کنار برگزاری این مراسم، آنچه اهمیت بیشتری دارد، بازخوانی اهداف و آرمان‌هایی که ملت ایران برای دست یافتن به آنها انقلاب کرد و نظام ستمگر، آزادی‌ستیز ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی امکانی برای ارائه فهرست انتخاباتی ندارد

با توجه به برگزاری نشست سراسری سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در روزجمعه گذشته، سخنگوی این سازمان در گفتگو با خبرنگار بوی باران به تشریح نتایج این نشست پرداخت. رضا سالیانی با اشاره به این موضوع که این نشست برای تصمیم‌گیری درباره چگونگی حضور سازمان در انتخابات بود، گفت: اعضای جلسه با تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب ... بیشتر بخوانید »

اصلاحات در ششدر! شکاف میان خواستن و توانستن؛ بزرگ‌ترین مسئله اصلاحات در ایران

بهراد بهشتی- چندی پیش دکتر سعید حجاریان در یادداشتی بانام «امکان یا امتناع سیاست ورزی در ایران» سه پرسش کلیدی و بسیار مهم را باسیاست ورزان ایرانی در میان گذاشت: الف) آیا انتخابات در ایران ممکن است؟ ب) آیا اصلاح‌طلبی در ایران ممکن است؟ ج) آیا سیاست ورزی در ایران ممکن است؟ و به‌درستی یادآور شد که این پرسش‌ها باید ... بیشتر بخوانید »

امام خمینی و تهمت استبداد!

محمد رضا بزمشاهی- سی سال از رحلت احیاگر اسلام ناب محمدی در قرن حاضر می‌گذرد بعد از سه دهه همچنان نام او محل بحث و صحبت قرارگرفته است فردی که پرتوی از شخصیت مولای خود علی گرفته و هم دشمنانی عنود دارد و هم دوستانی پاک‌باز اما آنچه بسیار باعث تعجب است تحریف شخصیت او توسط دشمنان آگاه و دوستان ... بیشتر بخوانید »

🔰🔰 بازسازی اعتماد

🔻 احزاب مدرن از کارزارهای اجتماعی شکل گرفته‌اند ✍🏼 مهدی مقدری 🔻🔻🔻 مطالعات و پژوهش‌ها درباره دموکراسی و احزاب سیاسی در دنیای معاصر نشان‌گر این است که احزاب باید ابتکارها و نوآوری‌هایشان را در بستر تعامل اجتماعی با نهادهای مدنی، جنبش‌های شهروندی و در یک کلام با نیازهای جامعه خویش نزدیک کنند و تعامل بهتری با مردم داشته باشند. احزاب ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمان عدالت و آزادی در اعتراض به رد صلاحیت های گسترده داوطلبان انتخابات مجلس

در پی رد صلاحیت‌ گسترده داوطلبان انتخابات مجلس توسط هیئت‌های نظارت شورای نگهبان، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعتراض به این روند، اعلام کرد که در صورت عدم تجدیدنظر اساسی، فرصت و امکانی برای ارائه فهرست انتخاباتی فراهم نیست. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم‌الله الرحمن الرحیم در شرایطی که بحران‌های فزاینده‌ی ناشی ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمان عدالت و آزادی نسبت به فاجعه تلخ و جانسوزهواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ اوکراینی

در پی اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح و پذیرش مسئولیت فاجعه اسقاط هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ اوکراینی که به شهادت مظلومانه ۱۷۶ مسافر این پرواز مرگبار انجامید، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای نسبت به این فاجعه تلخ و جانسوز واکنش نشان داد. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و ... بیشتر بخوانید »

بالا