سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : سیاسی

اصلاح‌طلبی در عصر اعتدال | افتخار برزگریان

افتخاربرزگریان . عضو شورای منطقه سازمان عدالت و آزادی خراسان رضوی | درک اصلاح‌طلبی در دولتِ اعتدال را باید از تمایز میانِ ” قدرتِ سازمان‌یافته و متمرکز” و ” قدرت به مثابه استراتژی‌هایِ اعمال قدرت”، آغاز کرد. اصلاح‌طلبی در دولت اعتدال به دنبال اعمال قدرت در شکل دوم است: ” قدرت به مثابه‌ی استراتژی‌هایِ اعمال قدرت”. این نگرش پیش از ... بیشتر بخوانید »

بازخوانی پیام‌ها و سخنان چهره‌های ملی درباره سازمان عدالت و آزادی

منبع: نشریه عدالت و آزادی | در سال‌ها و کنگره‌های اخیر سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، شخصیت‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب با صدور پیام و یا سخنرانی در جمع اعضای کنگره حزب، به اعلام مواضع خویش درباره مساله تحزب، توسعه سیاسی و یا سازمان پرداختند.   تلاش برای حفظ و گسترش تشکیلات نخستین بار، پیامی که از رهبر اصلاحات ایران ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی نمادی از پویایى فعالیت حزبی در ایران | آذر منصوری

آذر منصوری . فعال سیاسی | طلوع احزاب در ایران قدمتی به طول برآمدن نظم نوین جهانى و یا پیشتر نهضت مشروطه‌خواهی در ایران دارد. بخشى از سامانه‌هاى سیاسى که قرار بود در مجاورت نهادهاى انتخابی و گردش آزادانه اطلاعات ومدرنیسم، آرمانشهر دولت_ملت نیز در ایران محقق نمایند. اما با گذشت نزدیک به یک قرن از طلوع مدرنیسم در ایران، ... بیشتر بخوانید »

متن برنامه انتخاباتی سازمان عدالت و آزادی برای شوراهای اسلامی کشور منتشر شد

اختصاصی بوی باران | سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی متن برنامه های خود در انتخابات شوراهای اسلامی کشور را منتشر کرد. سازمان این متن را به دکتر کمالی، رییس کارگروه برنامه ها و سیاست های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور تقدیم کرد تا در تنظیم برنامه نهایی اصلاح طلبان مورد استفاده قرار بگیرد. مواد ۶۶گانه این برنامه برای ... بیشتر بخوانید »

چرا انقلاب ناگزیر بود؟ مقاله‌ای از عباس عبدی

این مقاله بخش نظری کتابی است که به تحلیل پیام‌ها، مطالب و سخنرانی‌های رهبری انقلاب پرداخته و در سال ١٣٨۵ از سوی عباس عبدی نوشته شده و آن را مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) منتشر کرده است. برای درک واقعیت رخ‌داده در سال ١٣۵٧ باید تحولات ایجاد‌شده در مقطع زمانی ١٣٣٢ به بعد را در ساختار رژیم و ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی: ۲۲ بهمن صحنۀ زیبای نمایش «آشتی ملی» و ترجیح منافع ملی بر هر منفعت شخصی و گروهی است

فراخوان سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن، فرصتی برای مرور و یادآوری آرمان‌ها و شعارهای اصیل و بنیادین مردمی‌ترین انقلاب قرن بیستم و ارزیابی میزان انطباق رویکردها، سیاست‌ها و عملکردهای حاکم بر کشور با آن شعارهاست. رفع و زدایش استیلای بیگانگان از مقدرات کشور، تأمین آزادی‌های ... بیشتر بخوانید »

تحلیل فیرحی درباره حکمرانی حزبی و ساختار سیاسی ایران

اگر قانون انتخابات با احزاب گره بخورد حکمرانی حزبی شکل می گیرد درجمهوری اسلامی از دیدگاه رابطه حزب و انتخابات، پیشرفت ملموسی نداشته ایم فیرحی با بیان این که قانون انتخابات اگر با احزاب گره بخورد حکمرانی حزبی شکل می گیرد اما اگر ارتباطش با احزاب قطع شود حکمرانی حزبی شکل نخواهد گرفت، گفت: ما در جمهوری اسلامی از دیدگاه ... بیشتر بخوانید »

سیاست‌های کلان انتخاباتی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در سال ۹۶ اعلام شد

اختصاصی بوی باران | دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی سیاست‌های کلان انتخاباتی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در سال ۱۳۹۶ که به تصویب یازدهمین کنگره حزب رسیده است را اعلام کرد. مهدی مقدری هدف اصلی سازمان در انتخابات آینده را “پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و به دست آوردن حداکثر کرسی‌های شوراهای اسلامی کشور” اعلام کرد و ... بیشتر بخوانید »

متن کامل قطعنامه پایانی و راهبردی یازدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

اختصاصی بوی باران | قطعنامه پایانی یازدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی که در واقع تحلیل راهبردی حزب از شرایط کنونی کشور و نقشه راه فعالیت های یک سال آینده سازمان به شمار می رود در نشست پایانی کنگره به تصویب اعضاء رسید. متن کامل قطعنامه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم    یازدهمین کنگره “سازمان ... بیشتر بخوانید »

دعوت رسمی سازمان عدالت و آزادی از دکتر روحانی برای ثبت نام در انتخابات رئیس جمهوری: روحانی را شایسته ترین فرد می دانیم

اختصاصی بوی باران | لایحه پیشنهادی دعوت و حمایت رسمی از نامزدی دکتر حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط اعضای کنگره سازمان عدالت و آزادی به تصویب رسید. یازدهمین کنگره “سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” با عنایت به: ۱٫ ضرورت “آشتی ملی” و وفاق جمعی و استفاده از ظرفیت همه نیروهای توانمند و دلسوز و خدمتگزار ... بیشتر بخوانید »

بالا