سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : سیاست

راز ماندگاری بهشتی

محمد رضا بزمشاهی- هرسال در آستانه شهادت دکتر سید محمد حسینی بهشتی مطالب و سخنان فراوانی منتشر می‌شود و هر کس می‌کوشد از زاویه دید و میل خویش درباره این شخصیت ماندگار در جمهوری اسلامی سخن گوید زمانی برای جمعی از سیاسیون بهشتی فقط به‌عنوان دبیر کل حزب جمهوری اسلامی بود یعنی بیشتر از آنکه بهشتی برایشان مهم باشد حزب ... بیشتر بخوانید »

شریعتی زنده و پویا

محمد رضا بزمشاهی- بیش از چهار دهه از خاموشی دکتر علی شریعتی می‌گذرد گرچه انسان‌های بسیاری در طول تاریخ آمده‌اند و بعد از مدتی از دنیا رفته‌اند اما کمتر کسانی هستند که نام آنان بعد از درگذشتشان همچنان باقی‌مانده باشد یکی از این نامهای مانا “علی شریعتی” است شخصیتی که در طول زندگی کوتاه خود و در مدت کمتر از ... بیشتر بخوانید »

طبریسم

محمد رضا بزمشاهی- خبر اتهامات اکبر طبری گزارشی عادی و معمولی نیست اینکه فردی به مدت دو دهه دریکی از عالی‌ترین موقعیت‌های دستگاه قضائی آن‌هم با دو رئیس قوه قضائیه کارکرده و در این مدت به‌طور حرفه‌ای مشغول روابط ناسالم قضائی و مالی بوده امری نیست که بتوان به‌سادگی از آن گذشت اما این فرد تنها مورد و مصداق نیست ... بیشتر بخوانید »

امام خمینی وظیفه یا نتیجه

محمد رضا بزمشاهی- از سخنانی که در کلام امام بسامد فراوان دارد مسئله وظیفه و نتیجه است سخنی که از ایشان بسیار شنیده‌شده این است که ما مأمور به انجام‌وظیفه هستیم و نگران نتیجه کار نیستیم این سخن مانند هر سخن دیگری اگر از جایگاه خود خارج شود نتایج نادرستی به بار خواهد آورد عده‌ای از بدخواهان و جمعی نیز ... بیشتر بخوانید »

مجلسیان: خود‌کرده را تدبیر نیست !

مجلسیان! خود‌کرده را تدبیر نیست محمدرضا بزمشاهی- دریکی دو سال اخیر بحثی جدی در محافل سیاسی و به‌تبع آن در سطحی از جامعه طرح‌شده است که دیگر مجلس شورای اسلامی آن اثر‌گذاری قبل را ندارد دامنه این بحث آن‌چنان بالاگرفته که بعضی نمایندگان مجلس هم بر این سخن اصرار دارند شاید بتوان گفت دو عامل اصلی کاهش شدید مشارکت مردم ... بیشتر بخوانید »

نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان خطاب به استاندار اصفهان

متن نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان خطاب به استاندار اصفهان: در شرایط خطیر کنونی و شیوع ویروس کرونا اصفهان را قرنطینه کنید. بسم الله الرحمن الرحیم استاندار محترم اصفهان جناب آقای دکتر رضایی باسلام‌ و احترام با عنایت به شرایط خطیر کنونی‌ و شیوع مهارگسیخته کرونا ویروس در استان اصفهان، ضمن تشکر از تلاشهای حضرتعالی، برخود لازم ... بیشتر بخوانید »

اعلام مواضع سازمان عدالت و آزادی با توجه به رویدادهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هفته پایانی بهمن ۹۸

🔰حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین تنها از طریق آرای مردم فلسطین/ ضرورت بررسی دقیق علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم/ لزوم رسیدگی به تظلم‌نامه خانم نیلوفر بیانی و نظارت بر مراحل بازجویی و زندانها/ ابراز تاسف از قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاهFATF/ ضرورت ورود مسئولانه دستگاه های مختلف کشور جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا ✍🏻 ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمان عدالت و آزادی در آستانه ٢٢ بهمن و چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب

به ‌نام خدا 💢  در آستانه‌ی ورود به دهه‌ی پنجم انقلاب اسلامی ایران، نگاهی دوباره به راه پرفراز و نشیب ملت صبور، نجیب و آرمان‌خواه ایران در چهاردهۀ گذشته و بررسی میزان انطباق شرایط امروز با اهداف و آرمان‌های سال ۵٧، برای تمام نهادهای سیاسی و ارگان‌های حکومتی جمهوری اسلامی ضرورت دارد. 💢  انقلابی که در سال ۵٧ با ارادۀ ... بیشتر بخوانید »

گفتمان نوفل لوشاتو؛ پیمان امام و مردم

آرمان انقلاب در کلام امام انقلاب آغاز نهضت؛ مروری سریع بهراد بهشتی- با فرا رسیدن دهه فجر و روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، سراسر کشور شاهد برگزاری جشن‌ها و مراسم بزرگداشت این ایام است. در کنار برگزاری این مراسم، آنچه اهمیت بیشتری دارد، بازخوانی اهداف و آرمان‌هایی که ملت ایران برای دست یافتن به آنها انقلاب کرد و نظام ستمگر، آزادی‌ستیز ... بیشتر بخوانید »

سازمان عدالت و آزادی امکانی برای ارائه فهرست انتخاباتی ندارد

با توجه به برگزاری نشست سراسری سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در روزجمعه گذشته، سخنگوی این سازمان در گفتگو با خبرنگار بوی باران به تشریح نتایج این نشست پرداخت. رضا سالیانی با اشاره به این موضوع که این نشست برای تصمیم‌گیری درباره چگونگی حضور سازمان در انتخابات بود، گفت: اعضای جلسه با تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب ... بیشتر بخوانید »

بالا