سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده

جمهوری اسلامی و مولوی از نگاهی دیگر، یادداشتی از محمدرضا بزمشاهی

محمدرضا بزم شاهی- پس از انتشار پاسخ دو تن از مراجع تقلید به یک استفتاء در مورد تولید فیلمی درباره زندگانی شمس تبریزی و مولانا و تخطئه ساخت این فیلم توسط آن دو مرجع تقلید ذهنیتی در میان جمع بسیاری شکل گرفت که این نظر را به همه یا اکثر فقها و متدینان تعمیم می‌داد و از سوی دیگر عده‌ای ... بیشتر بخوانید »

تروریسم و تحول نظم جهانی پس از ۱۱سپتامبر

جلسه چهارشنبه ۲۷ شهریورماه سازمان عدالت و آزادی نجف آباد در باب تروریسم و تحول نظم جهانی پس از ۱۱سپتامبر با حضور دکتر حیدرعلی مسعودی به صورت ارتباط آنلاین برگزار شد. دکتر مسعودی در این جلسه با بیان اینکه ۱۱ سپتامبر یک اتفاق کوچک نبود، عنوان داشت در این حادثه ۳۰۰۰ تن از شهروندان آمریکایی کشته شدند و نتایج و تبعات ... بیشتر بخوانید »

ابطال فرضیه‌ها؛ نگاهی به آمار مشارکت در انتخابات؛ یادداشتی از رضا صادقیان

  رضا صادقیان طی تمام سال‌های گذشته مقوله مشارکت در انتخابات و کسب آمار مربوط به آرای ریخته شده در صندوق‌ها برای هر دو جریان سیاسی کشور مهم بوده است؛ ناگفته نماند که تاکید شخصیت‌های ارشد سیاسی بازتاب همین دغدغه است. اما پرسش نخست و پایانی درباره میزان مشارکت شهروندان در انتخابات چنین است، کدام یک از دو طیف سیاسی ... بیشتر بخوانید »

اصلاحات از طریق فضای مجازی؛ به قلم رضا صادقیان

      رییس قوه قضاییه از شهروندان کشور خواسته است تا آماده شدن بسترهای لازم برای ارتباط دو سویه قوه قضاییه با مردم، از طریق شبکه‌های اجتماعی ایشان و نهاد تحت امر وی را از نظرات و پیشنهادات خودشان آگاه سازند. باور آقای رییسی در این مورد چنین است: «با فضای‌ مجازی قوه‌ قضاییه‌ای مردمی، انقلابی و ضد فساد ... بیشتر بخوانید »

خاموشی پس از جنجال؛ یادداشتی از رضا صادقیان

واکنش‌ مسئولان مربوطه و غیر مربوط به کلیپ رقص در مدارس آنقدر هیجانی و آنی بود که گمان نمی‌رفت کار به چالش دنباله‌دار از سوی دانش‌آموزان برسد. در شرایطی که از یک سو با تهدیدهای آمریکا و هم پیمانان آن در خلیج فارس روبرو هستیم، وضعیت اقتصادی اکثر شهروندان در مقایسه با دو سال گذشته با آشفتگی قابل لمسی روبرو ... بیشتر بخوانید »

منافع ملی و مواضع جناحیٰ، تکرار کمدی تاریخ؛ یادداشتی از محمدرضا بزمشاهی

۱٫ در سال ۱۳۶۹ رژیم بعث عراق اقدام به اشغال کشور کویت نمود. در آن زمان قدرتهای بزرگ جهانی لشکرکشی کم‌سابقه ای تحت لوای سازمان ملل برای آزادی کویت و از کار انداختن ماشین جنگی عراق به راه انداختند. کشور ایران هم که تازه از جنگ هشت ساله رها شده بود و همدلی با هیچ یک از طرفین جنگ نداشت ... بیشتر بخوانید »

فرجام قَمه‌کِشان؛ یادداشتی از رضا صادقیان

ترور یک روحانی در همدان به دست یکی از اوباش در میان سایر وقایع اجتماعی، رویداد مهمی است. مسئله‌ای که می‌توان آن را از زوایای گوناگون به تحلیل نشست. برخلاف نظر برخی از نویسندگان و تحلیل‌گران که چنین مسئله‌ای را به حمایت جریان‌های سیاسی از لات‌ها و کلاه مخملی‌ها مرتبط می‌دانند و یا عده‌ای دیگر در پی کشف خشم‌های فروخورده ... بیشتر بخوانید »

پرونده مهدی مقدری؛ آزمون ادعای تبعیت از رهبری

سیدمحمدمهدی موسوی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز درباره‌ی ماجرای پرونده‌ی مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان نوشت: در اصفهان چه می‌گذرد؟ در هفته گذشته دادگاهی در اصفهان، مهدی مقدری نماینده شورای این شهر و دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی را به علت دو پیام در دفاع از مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز و دکتر علی اصغر ... بیشتر بخوانید »

۶۰ روز فرصت؛ یادداشتی از رضا صادقیان

سیل روزهای اخیر در خوزستان حاشیه‌های فراوانی را به همراه داشته است. اعتماد نکردن مردم به سازمان‌ها و مسئولان دولتی برای تخلیه نکردن خانه‌هایشان، بالا آمدن فاضلاب شهری به دلیل آنکه بخش زیادی از فاضلاب شهر اهواز در رودخانه کارون ریخته می‌شود، نامشخص بودن بخشی از وضعیت تالاب هورالعظیم که براساس تصاویر منتشر شده جولان‌گاه دکل‌های نفتی و تاسیسات شرکت ... بیشتر بخوانید »

مخاطرات تفکر «دوگین»؛ یادداشتی از رضا صادقیان

الکساندر دوگین یکی از نویسندگان پرحاشیه، مشاور سیاسی دولت–شخص پوتین و اندیشمند روسی است. فردی که براساس کتاب منتشر شده وی به نام «تئوری چهارم سیاست» تلاش کرده بنیان و مبانی معرفتی تئوری خود را برای اهل سیاست و قدرت در روسیه روشن کند و آنان را به همان افقی راهنمایی کند که در کتاب خودش به رشته تحریر درآورده ... بیشتر بخوانید »

بالا