سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده

سیاستمداری و مشاوران غافل؛ یادداشتی از رضا صادقیان*

نمی‌توان در دنیای سیاست خبری از یک کنش سیاسی سراغ گرفت و جایی برای مشاور یا مشاوران احتمالی وقوع آن رویداد سیاسی قائل نشد. آنچه در عالم سیاست روی می‌دهد، قبل از آنکه تصمیم شخصی سیاست‌مداران باشد، حاصل جمع گفتگوها و مسیرهایست که با مشورت مشاوران انتخاب و یا ترد می‌شود. کردار هر کدام از سیاسیون و ارایه برنامه‌های آنان ... بیشتر بخوانید »

دکتر‌ الهام فخاری: رتبه جامعه ایران از نظر افسردگی هشداردهنده است

دکتر الهام فخاری، محقق و پژوهشگر علوم تربیتی و فعال اجتماعی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان با اشاره به مسئله افسرگی و عوامل و پیامد‌های آن، بیان کرد: دگرگونی‌های پرشتاب فناوری، آشفتگی در مدل‌های ارزشی، آشفتگی در دگرگونی سبک زندگی و به ویژه کمبود‌ها در زمینه آموزش مهارت‌های تفکر، مهارت‌های زندگی و مهارت‌های تعاملی به وضعیت کنونی ... بیشتر بخوانید »

عارف سپهری: تعامل کنشگران محیط‌زیستی با نظام تصمیم‌گیر را ضروری است / نیازمند تحلیل اثر تصمیم‌گیری‌ها هستیم / حکمرانی‌خوب آب فرآیندی است که مستلزم تحلیل اکولوژیک، اجتماعی و فنی است

مهندس عارف سپهری در این گفتار به سرمایه اجتماعی، محیط زیست و سرمایه طبیعی و نقطه تلاقی این دو مقوله در سیاست گذاری پرداخت. این محقق و پژوهشگر محیط زیست با نگاهی به جنبش‌های اجتماعی درباره رابطه میان سرمایه اجتماعی و محیط زیست خاطرنشان ساخت:” جنبش‌های اجتماعی به دو دسته قدیم و جدید تقسیم بندی می شود. با این که ... بیشتر بخوانید »

بازخوانی بخشی از وظایف صدا و سیما بر اساس قانون؛ یادداشتی از حامد اکبری گندمانی*

رادیو و تلویزیون یکی از دستاوردهای مهم صنعتی قرن حاضر به شمار می رود که صداها و تصاویر را با کمک امواج مغناطیسی و تشعشعات الکتریکی از مبدا معین راهی مقاصد پراکنده و نامحدود می نماید. از طریق این پدیده سحرآمیز است که اخبار و اطلاعات ، افکار و اندیشه ها و همچنین جلوه های گوناگون هنری به سمع و ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی سیدمحمدخاتمی: بهار به ما درسهای فراوانی می‌دهد که از جمله مهم‌ترین آنها پرهیز از افراط و تفریط است

سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات پیامی به مناسبت فرارسیدن سال نو صادر کرده است که در ادامه می خوانید: بسم الله الرحمن الرحیم به نام پروردگار توانای بهار آفرین، خدایی که زیباست و زیبایی را دوست دارد. باز هم نوروز؛ باز هم بهاری دیگر که فصل رویش و زایش و طراوت و خرمی است. نوروز دروازه زمان به بهار ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، در پیامی نوروزی، فرارسیدن سال نو و نوروز باستانی را به اعضاء و هواداران این حزب و ملت ایران شادباش گفت. متن این پیام به شرح زیر است: به نام خدا ترنم باران گویی صدای پای بهار را نجوا می‌کند؛ بادهای بهاری بشارت روزهای تازه‌ای می‌دهد و شکوفه‌های نورسیده خود گواهِ ... بیشتر بخوانید »

تبیین اصل حقوقی«برائت»؛ یادداشتی از حامد اکبری گندمانی*

آزادی، لازمه وجودی انسان و به عنوان یکی از حقوق فطری، غایت مطلوب جامعه بشری است، فلذا همگان باید با دیده احترام بدان بنگرند و از تعرض نسبت به آن احتراز نمایند. با پذیرش فرض مذکور، در جریان کشف جرم و تعقیب و مجازات مجرمین، ممکن است بزهکار بودن افراد مورد اتهام و  تحت تعقیب، هنوز به اثبات نرسیده باشد ... بیشتر بخوانید »

فرجام قدرت‌خواهی در نبود احزاب؛ یادداشتی از رضا صادقیان*

جدل بی‌وقفه جبهه مردمی نیروهای انقلاب روز به روز حال و هوایی تازه به خود می‌گیرد. واکنش شماری از افراد این جمعیت سیاسی نوپا و نوع مواجهه آنان با رویدادهای سیاسی و انتشار مصاحبه شماری از اعضای این جبهه درباره انتخابات و دیگر کاندیدا ما را با گفتارهای سلیقه‌ای، متفاوت و بعضا دارای تناقض با افرادی از درون همان طیف ... بیشتر بخوانید »

رسانه، تریبون دولت یا کنش گری مردمی؛ یادداشتی از الهام فخاری*

در هر سازمان یا گروه کاری، در کنار هدف های روشن، برنامه ی درست و انجام پذیر، دست اندرکاران توانمند و پرانگیزه، و سازوکارهای مناسب، نیاز به بازتاب رسانه ای کارکردها و دستاوردها وجود دارد. کار رسانه تنها خبررسانی نیست، بلکه مَی تواند به هدف های اجتماعی  جهت دهد، فرایند جامعه پذیری نسل جوان به پیش ببرد، زمینه ی بازنمایی ... بیشتر بخوانید »

یادداشت وارده: ناکارآمدی اقتصادی سنگ بنای آسیب های اجتماعی

خبرگزاری ها در بیست ویک بهمن ۹۵ مرگ کارگر بلوچی را مخابره کردند که بر اثر استنشاق گاز CO در یک خانه کارگری در بادرود نطنز جان خود را از دست داده یود.خبرگزاری ایمنا از قول مسئول اورژانس گزارش کرده است: “جوان ۲۱ ساله زاهدانی بر اثر گاز گرفتگی و مسمومیت در منزل استیجاری واقع در شهر بادرود به کام ... بیشتر بخوانید »

بالا