سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده

بازخوانی مفهوم تاثیر رسمیت دین اسلام و شیعه جعفری در قانون اساسی بر حقوق مسلمانان غیر شیعه جعفری

حامد اکبری گندمانی مشهور ترین تعریف از دموکراسی این است: «حکومت مردم بر مردم». این تعریف که در سرشت خود، حاکمیت پاره یا جزئی از مردم را خواه از سوی فرد یا گروه بر کل اجتماع نفی می کند، بر پایه این اندیشه استوار است که همه مردم باید به گونه ای در حکومت کردن همباز باشند. اندیشه و مفهوم ... بیشتر بخوانید »

ترنس ها سردرگم در کالبد جنس مخالف

  گزارش مهساپاشازاده عضو شورای مرکزی سازمان عدالت آزادی آذربایجان غربی   ترنس سکشوال که به اختصار تی اس نامیده می شود یعنی اختلال در هویت جنسی، بیماری که به گفته روانشناسان از ملال جنسیتی رنج می برند و اغلب به اشتباه دوجنسیتی تلقی می شوند. تحقیقات علمی نشان می دهد این بیماران با وجود گرایش جنسی و عاطفی به ... بیشتر بخوانید »

حمایت صادقانه، انتقاد عالمانه| آنچه که بایستی مقام عالی استان آذربایجان غربی توجهات خود را بدان ها معطوف سازد

  سعیدفرجی رئیس سازمان عدالت و آزادی منطقه آذربایجان غربی           استان سوق الجیشی آذربایجان غربی به واسطه جایگاه ویژه تاریخی و جغرافیایی اش و در مجاورت با سه کشور حساس منطقه خاورمیانه همواره با چالش های اساسی روبرو بوده است. این استان از مزیتهای اقتصادی و فرهنگی متنوع (به ویژه همجواری آن با کشورهای خارجی ... بیشتر بخوانید »

گزارش تصویری دومین همایش الگوی ایرانی توسعه به میزبانی سازمان عدالت و آزادی

دومین همایش الگوی ایرانی توسعه در بهمن ماه ۹۶ با حضور معاون امور اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان به میزبانی سازمان عدالت و آزادی برگزارشد. بیشتر بخوانید »

پیام تسلیت مهدی مقدری دبیرکل سازمان عدالت و آزادی در سوگ اصفهان پژوه نامدار استاد دکتر جمشید مظاهری

  به نام خدا ای دریغا چه چراغی افسرد! ◾️درگذشت اندوهبار اصفهان پژوه نامدار و استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان شادروان دکتر جمشید مظاهری (سروشیار) داغی سترگ بر دل دانش و فضیلت نهاد و اشک حسرت بر چشم همه دوستداران اصفهان نشاند. سوگمندانه باید اعتراف کرد که دانش اصفهان شناسی، پژوهشگری ژرف نگر و موشکاف و دانشگاه ... بیشتر بخوانید »

عدالت اجتماعی، به رسمیت شناختن حقوق مردم است| گفت و گوی بهراد بهشتی با ایکنا

  بهراد بهشتی، محقق و پژوهشگر دینی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، پیرامون عدالت اجتماعی و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: رژیم پهلوی، رژیم اصلاح ناپذیری بود و همه راه‌ها و ابزار اصلاح و رفع معایب و اشکالات را مسدود و انواع و اقسام محدودیت‌ها، حصر و حبس‌ را برای منتقدان سیاسی خود و شرایط کشور ایجاد کرد و راهی ... بیشتر بخوانید »

بازخوانی نقش مطبوعات در آگاهی بخشی جوامع با مروری بر قوانین مطبوعاتی در ایران| حامد اکبری گندمانی

  مقدمه مبادله افکار و اندیشه ها آب حیات جامعه بشری است که از طریق گفتاری، نوشتاری و یا تصویری، بین افراد و گروه ها و جامعه و دولت، در قلمروی داخلی یا بین المللی صورت می گیرد. این مبادله وقتی از حالت فردی خارج می شود جنبه رسانه ای به خود می گیرد. رسانه های همگانی در حقوق فردی ... بیشتر بخوانید »

سیر مطالعاتی علوم سیاسی| با همکاری معاونت سیاسی و کمیته آموزش منطقه اصفهان

  آیا میتوانیم خود را فعال سیاسی بنامیم در حالی که به قدر کفایت در حوزه های مختلف مطالعه نکرده باشیم؟ آیا میتوانیم در برهه ها و رخدادهای گوناگون در جامعه تحلیل و یا اظهارنظری کنیم در حالی که از حداقل های سیاست، فرهنگ و جامعه شناخت و آگاهی نداشته باشیم؟ از ابتدایی ترین اصول برای ورود جدی به عرصه ... بیشتر بخوانید »

سرزعیم در دومین همایش الگوی ایرانی توسعه: اصلاحات اقتصادی تلخ و دردناک است

در دومین همایش الگوی ایرانی توسعه که به میزبانی سازمان عدالت و آزادی در شامگاه نخستین پنجشنبه بهمن ۹۶ در اصفهان برگزار شد، معاون امور اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه سیاسیون باید مردم را قانع به جراحی اقتصادی همراه با درد و خونریزی کنند، گفت: این اصلاحات اگرچه داروی تلخی است اما ... بیشتر بخوانید »

شهردار اصفهان در دومین همایش الگوی ایرانی توسعه: توسعه پایدار در شهری ایجاد می‌شود که دارای نظام تدبیر باشد

 در دومین همایش “الگوی ایرانی توسعه” با میزبانی سازمان عدالت و آزادی که با حضور شهردار اصفهان و جمعی از مدیران شهری و نخبگان اقتصادی تشکیل شد به بیان راهکارهای نوین توسعه در شهر و واکاوی برخی از موانع و معضلات پرداخته شد. شهردار اصفهان توسعه پایدار شهری را از نتایج نظام دارای تدبیر دانست و در ادامه لازمه توسعه ... بیشتر بخوانید »

بالا