سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده

بازخوانی بخشی از وظایف صدا و سیما بر اساس قانون؛ یادداشتی از حامد اکبری گندمانی*

رادیو و تلویزیون یکی از دستاوردهای مهم صنعتی قرن حاضر به شمار می رود که صداها و تصاویر را با کمک امواج مغناطیسی و تشعشعات الکتریکی از مبدا معین راهی مقاصد پراکنده و نامحدود می نماید. از طریق این پدیده سحرآمیز است که اخبار و اطلاعات ، افکار و اندیشه ها و همچنین جلوه های گوناگون هنری به سمع و ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی سیدمحمدخاتمی: بهار به ما درسهای فراوانی می‌دهد که از جمله مهم‌ترین آنها پرهیز از افراط و تفریط است

سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات پیامی به مناسبت فرارسیدن سال نو صادر کرده است که در ادامه می خوانید: بسم الله الرحمن الرحیم به نام پروردگار توانای بهار آفرین، خدایی که زیباست و زیبایی را دوست دارد. باز هم نوروز؛ باز هم بهاری دیگر که فصل رویش و زایش و طراوت و خرمی است. نوروز دروازه زمان به بهار ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، در پیامی نوروزی، فرارسیدن سال نو و نوروز باستانی را به اعضاء و هواداران این حزب و ملت ایران شادباش گفت. متن این پیام به شرح زیر است: به نام خدا ترنم باران گویی صدای پای بهار را نجوا می‌کند؛ بادهای بهاری بشارت روزهای تازه‌ای می‌دهد و شکوفه‌های نورسیده خود گواهِ ... بیشتر بخوانید »

تبیین اصل حقوقی«برائت»؛ یادداشتی از حامد اکبری گندمانی*

آزادی، لازمه وجودی انسان و به عنوان یکی از حقوق فطری، غایت مطلوب جامعه بشری است، فلذا همگان باید با دیده احترام بدان بنگرند و از تعرض نسبت به آن احتراز نمایند. با پذیرش فرض مذکور، در جریان کشف جرم و تعقیب و مجازات مجرمین، ممکن است بزهکار بودن افراد مورد اتهام و  تحت تعقیب، هنوز به اثبات نرسیده باشد ... بیشتر بخوانید »

فرجام قدرت‌خواهی در نبود احزاب؛ یادداشتی از رضا صادقیان*

جدل بی‌وقفه جبهه مردمی نیروهای انقلاب روز به روز حال و هوایی تازه به خود می‌گیرد. واکنش شماری از افراد این جمعیت سیاسی نوپا و نوع مواجهه آنان با رویدادهای سیاسی و انتشار مصاحبه شماری از اعضای این جبهه درباره انتخابات و دیگر کاندیدا ما را با گفتارهای سلیقه‌ای، متفاوت و بعضا دارای تناقض با افرادی از درون همان طیف ... بیشتر بخوانید »

رسانه، تریبون دولت یا کنش گری مردمی؛ یادداشتی از الهام فخاری*

در هر سازمان یا گروه کاری، در کنار هدف های روشن، برنامه ی درست و انجام پذیر، دست اندرکاران توانمند و پرانگیزه، و سازوکارهای مناسب، نیاز به بازتاب رسانه ای کارکردها و دستاوردها وجود دارد. کار رسانه تنها خبررسانی نیست، بلکه مَی تواند به هدف های اجتماعی  جهت دهد، فرایند جامعه پذیری نسل جوان به پیش ببرد، زمینه ی بازنمایی ... بیشتر بخوانید »

یادداشت وارده: ناکارآمدی اقتصادی سنگ بنای آسیب های اجتماعی

خبرگزاری ها در بیست ویک بهمن ۹۵ مرگ کارگر بلوچی را مخابره کردند که بر اثر استنشاق گاز CO در یک خانه کارگری در بادرود نطنز جان خود را از دست داده یود.خبرگزاری ایمنا از قول مسئول اورژانس گزارش کرده است: “جوان ۲۱ ساله زاهدانی بر اثر گاز گرفتگی و مسمومیت در منزل استیجاری واقع در شهر بادرود به کام ... بیشتر بخوانید »

«جمنا» و برجسته شدن شکاف‌ها؛ یادداشتی از رضا صادقیان*

جبهه نیروهای مردمی انقلاب در ابتدای راه بیش از آنکه گامی در راستای اتحاد اصولگرایان بردارد، زمینه بروز اختلاف دیدگاه در میان نیروهای اصولگرا را فراهم آورد. رای‌گیری میان ۲۱ یک شخصیت سیاسی و حفظ ۱۰ نفر از آنان به عنوان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری معنای جز وجود چند دستگی در میان آنان نیست. چنانچه این رای‌گیری برای انتخاب دو ... بیشتر بخوانید »

دستکاری ژنتیک، باشد یا نباشد؟ | عارف سپهری

عارف سپهری، رییس کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی تراریخته (Transgenic) به جاندارانی گفته می­شود که از نظر ژنتیک دستکاری شده‌اند و نتیجتا واجد صفات تازه­ای شده­اند. در فناوری تولید جانداران تراریخت، یک یا چند ژن به ژنوم طبیعی (همه محتوای ژنتیک یک موجود زنده) جاندار اضافه می‌شود. درصورتی که ژنی از جاندار حذف شود به جاندار حاصل شده، ... بیشتر بخوانید »

به اسم دموکراسی به کام استبداد؛ یادداشتی از رضا صادقیان*

در کمال ناباوری ترامپ پیروز انتخابات آمریکا شد. گزینه‌ای که بیشترین حاشیه‌ها و تندترین ادبیات قابل استفاده در دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را داشت پیروز میدان شد. کمتر نشریه و سایت خبری یافت می‌شود که انتخاب‌های جدید ترامپ برای کابینه را پی‌گیری نکند و یا رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی وی را به گفته نوام چامسکی زیرذره‌بین قرار ندهد. ادبیات ترامپ، ... بیشتر بخوانید »

بالا